Yer Kaplamayan ve Şık Gardrop Modelleri

0
1026

Karakter olarak planlı olmanın başlıca kuralı, önce kafamızda sonra da evimizden başlıyor diyebiliriz. Bu düzen fikrinin görünür hali de gardıroplar, yüklükler, saklama dolapları. Ama bir dolap nasıl ve hangi parametrelere göre seçilir? Bu soruya cevap verirken bütçemizi, dolabın yapıldığı malzemeyi, rengini ve elbette odamızın şeklini düşünmek zorunda kalırız.

Beklenti kelimesi birçok seçimimizde olduğu gibi bu konuda da kritik cevap kelimesidir. Söz gelimi eğer alanınız darsa minimalist, işlevsel ve sade bir tercihiniz olarak gömme, açık renk ya da aynalı bir dolap tercih edebilirsiniz.

Ahşap dolapların avantajları ve dezavantajları klasik konuşulan bir konudur. Sağlam olmaları, işçiliğin çok görünür olması ahşap malzemesinin güçlü yönleridir. Ahşap genel manasıyla ve bir sıcak ve ılıman bir hava katar. tüm bunların yanında rutubet çekimi ahşap mobilyaların dezavantajıdır.

Dolap kenar boşlukları, genellikle alanı daraltan ve göze hitap edemeyen dolabın doğal bir yapısıdır. Fakat özellikle yeni tasarım dolaplarda, dolap kenar boşluklarına ufak raf eklentileri yapılarak değişik bir tarz oluşturulmuş durumda. Böylece yerden tasarruf edilmiş oluyor ayrıca da ciddi büyüklükte dolaplarınız varsa odaya yumuşak geçişi bu raflar ile sağlayabilirsiniz.

Tekerlekli dolap yeni tasarımlar içinde söylenmeden geçilmemesi gereken çeşitlerden. Bu tür dolapların büyük avantajı istenilen yere taşınarak kullanılabiliyor olmaları. İkinci olarak üretimi zaten başka bir objeye geçecek biçimde olan tekerlekli dolaplar. Bu tür dolaplar, söz gelimi bir merdiven altına geçecek biçimde birkaç raflı bir dolap tasarımı olabiliyor. Bu şekilde ihtiyacınız olduğunda sürgülü biçimde açabiliyorsunuz, ihtiyacınız bitince kapatabiliyorsunuz zaten içe girme biçiminde olduğundan saklı bir formu oluyor ve normal şartlarda görünmüyor.

Bölme duvarlar ile gardrop kullanımı, belki de kullanışlı modellerdendir. Bu şekilde hem duvar dekoru elde etmiş, hem de ferahlık hissi elde etmiş olacaksınız. Ayrıca bir estetik duruşu ve göz rahatlığı fark edilecektir. Odanın içinde adeta ufak bir odacık gibi bir alan oluşturuluyor. Rafların, çekmecelerin bölme duvarlar ya da paneller ardına dizayn edilmesiyle kullanışlı bir dolap modeli tasarlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz