Yeniden Moda Kadife Kumaş

0
95

En çok çocukluğumuzdan hatırladığımız kadife kumaş, kendisini ev dekorasyonunda tekrar göstermeye başladı. Ev dekorasyonu için değişik bir alternative olan kadife kumaşın pek çok kullanım alanı mevcut. Farklı dokusu ve renkleriyle, evinizi dekoratif bir alana dönüştürmek için aradığınız şey kadife kumaş olabilir. Kadife kumaş ile dekorasyon önerileri ve kendin yap fikirlerini kullanarak evinizi dekore edebilirsiniz.

Kadife Fon Perdeler

Evinizi fon perde ile zenginleştirmek istiyor; fakat rengine ve kumaşına karar veremiyorsanız, kadife fon perdelere yönelebilirsiniz. Hemen hemen bütün döşemelik kumaşlara uyum sağlayan kadife kumaş ile birlikte, yeşilleri, kahveleri ve mavileri fon olarak kullanabilirsiniz. Kadife fon perde ile evinize vintage bir hava katabilirsiniz.

Kadife Kumaş ile Koltuk Kaplama

Sade renkli koltuklarınızdan sıkıldıysanız, tekli koltuklarınızı kadife kumaş ile kaplatarak evinize hem farklı bir doku hem farklı bir renk katabilirsiniz. İstediğiniz rengi seçeceğiniz kadife kumaşlar ile kaplayacağınız koltuklar evinizin en önemli dekoratif eşyası olabilir.

Kadife Yastıklar

Koltuklarınızın döşemesini değiştirmek istemiyor; fakat salonunuzda değişiklikler istiyorsanız, kadife yastık kaplama fikri tam size göre. İstediğiniz renklerde kaplayacağınız yastıklar ile hem koltuklarınızı hem salonunuzu değiştirebilirsiniz.

Kadife Çiçekli Tablolar

Kadife kumaş kullanarak yapacağınız dekoratif çiçekleri bir çerçeve ve sağlam bir fon üzerine yapıştırarak evinize farklı bir tablo hazırlayabilirsiniz. Kadife çiçekleri isterseniz çerçevelemeden yastıklarınıza da dikebilirsiniz.

Puflarda Kadife Esintisi

Odalarınıza puf yapmak istiyor; fakat sıradan kumaşları istemiyorsanız kadife kumaşları kullanabilirsiniz. İstediğiniz ölçülerde kadife pufunuzu dikerek içini doldurun, hem rengi hem dokusuyla odanıza farklı bir puf yapabilirsiniz. İsterseniz alt kısmına bir ahşap taban ayarlayarak pufunuzun daha sağlam olmasını sağlayabilirsiniz.

Aydınlatmalara Kadife Dokunuş

Eski aydınlatmalarınızdan sıkıldıysanız onları değiştirmenin yolu kadife kumaş olabilir. Açık renklerde ve ince yapılı kadife kumaşlar ile aydınlatmalarınızın dış kısmını tamamen kaplayın. Böylelikle hem eski aydınlatmalarınızı değerlendirmiş olacaksınız hem de dekoratif bir aydınlatmaya sahip olacaksınız.

Kadife kumaş ile dekorasyon yaparken dikkat etmeniz gereken şey kullanım alanınıza göre kadifenin dokusunu ayarlamaktır. Oturma alanları için kullanacağınız kadife kumaşları kalın seçerseniz oturduktan sonra iz kalacaktır.

CEVAP VER