Yeni Trend Kabin Tarzı Mutfak

0
33

Mutfaklar, özellikle hanımlar için en çok zaman geçirilen yerdir. Mutfaklar rahat hareket edilebilen yerler olmalıdır. Yemek yaparken veya yemek yenirken rahat servis yapabilmek herkesin hayalidir. Mutfaklar geniş istense de her zaman bu fırsat yakalanmaz. Özellikle stüdyo dairelerde mutfak büyük bir sorundur. Oturma odasıyla birleşen mutfak, aralarında çok boşluk olması sebebiyle evin düzenini bozmaktadır veya arası çok dar olduğu için rahat bir şekilde hareket edemezsiniz.

Stüdyo daireler için mutfağın boyutuna uygun yeni mutfak tasarımları fikirleri gelişmiştir. Kabin tarzı mutfaklar, dar alanlarda kullanılan özel tasarımlardır. Hazır mutfak dolapları sizin isteğiniz ve renk seçiminize göre tasarlanır. Bazı firmalar tarafından hazırlanan kabin şeklinde mutfak tasarımı mutfağınızın boyutuna ve isteğinize göre şekillenir. Önemli olan mutfak alanını dolu kullanabilmektir.

Mutfak tasarımcıları özellikle şekilsiz mutfaklara dolap kabinleri hazırlamaktadır. Yeni binalarda mutfaklar küçülmüştür. Bu nedenle ortamı iyi değerlendirmek için kabin mutfaklar tercih sebebidir. Dar alanları değerlendirmenin en kolay ve şık yolu, kabin mutfaklardır. Boyutu nedeniyle tercih edilse de mutfağınızı tamamlayan bir ürün olarak kabin mutfak dolapları yeni moda haline gelmiştir. İçine yaratıcılık katıldığında tarzınızı ve evinizi yansıtır. Klasik mutfaklar mutfağı daraltmakta, kullanılan alanlar ise yeterli gelmemektedir. Bu nedenle mutfak dekorasyonu adına kabin mutfaklar ileride çeşitlenecek, ofislerde de kullanılmaya başlanacaktır. Ülkemizde çok yayın olarak kullanılmasa da gören herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Küçük Daireler ve Ofisler için Yaratıcı Kabin Mutfak

Kabin tarzı mutfaklar oldukça şık tasarlanabilmektedir. Alandan tasarruf etmek için küçük ve üstü kapanabilen tasarımlar küçük daireler için yaratıcı fikirlerdir. Gül ağacından yapılan yuvarlak tasarımlı kabin mutfak, ofisler ve stüdyo dailerde trend olmaya başlamıştır. Duvara monte edilmiş, üzeri gerekli görüldüğü zamanlarda kapanabilen şık ve pratik kullanımlı kabin mutfaklar gelecekte yayınlaşacaktır. Mutfak aksesuarları gibi görünen kabin mutfak şekilleri, çeşitlendirilebilir. Yaratıcılık katılarak mutfağınıza en uygun boyutlarda kabin mutfak tasarlanabilir. İlk önce mutfağınızın ölçüsü alınır, istekleriniz dinlenir. Mutfakta bulunan eşyalar, kullanılan aletler ve duvarla birlikte büyük bir bütünlük oluşturmalıdır.

 

CEVAP VER