Yeni Evleneceklere En Şık Mutfak Örnekleri

0
377

Yeni evlenen genç çiftler evlerinin şık görünmesi için oldukça çaba harcıyor.

Özellikle evin mutfak bölümü çiftlerin sohbetlerini paylaştığı, arkadaşları ile dostça vakit geçirdiği yerlerden biri ve farklı birçok tasarım mutfaklarda dikkat çekiyor.

Hem farklı hem şık mutfak önerilerinden bazıları:

Otantik mutfaklar:

Birçok mutfak tasarımı modern çizgileri ile dikkat çekiyor. Ancak farklı bir çizgide yürümek isterseniz otantik mutfakları tercih edebilirsiniz.

Hem geleneksel bir duruş sergileyen hem de country havası ile samimi bir dokuya sahip olan bu mutfaklar ahşap tavanlı ve kırsal mimaride çok sık kullanılan duvar yapılarıyla oldukça dikkat çekici duruyor.

Parlak lake mutfak dolapları yerine metal dolaplar tercih edebilir ve otantik evyeler seçebilirsiniz. Beyaz eşya için de mat ürünler tercih ederseniz bu tarz mutfak dokusuna uyum sağlamış olursunuz.

Aksesuar seçimlerini ve mutfak gereçlerini de bu tarza uygun olarak rahatlıkla mağazalardan bulabilirsiniz.

Küçük mutfaklar:

Son yıllarda hızla artan nüfus ile birlikte stüdyo evler ya da küçük köşe mutfaklar hayatımıza girmeye başladı.

Eğer yeni eviniz bu ev şekline uygunsa siz de küçük mutfakları biraz renklendirerek ve mutfak dolaplarını parlak seçerek mutfağa canlı bir hava katabilirsiniz. Ayrıca duvarda kullanacağınız raflar hem sizi kapalı dolap sıkışıklığından kurtaracak hem de mutfağınıza hareket katacaktır.

Duvarda boyama yerine boydan boya fayans kullanarak değişiklik yaratabilirsiniz. Ayrıca küçük mutfaklar için dolap kenarlarına mıknatıs ua da askı koyarak küçük raflar edinebilir ya da tavandan tencere, tava sarkıtabilirsiniz bunun için yaratıcılığınız size kalmış.

Modern mutfaklardan hoşlanıyorsanız:

Birçok tarz olsa da modern tarzdan vazgeçemeyenlerdenseniz ve geniş bir mutfak alanına sahipseniz rahatlıkla yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz.

Paslanmaz çelikten oluşan donatılar ve beyaz ile siyahın uyumu ile mükemmel bir mutfak yaratabilirsiniz. Ayrıca spot aydınlatmalar ya saklı lambalar modern mutfakları çok daha şık gösterecektir. Eğer şıklığın yanı sıra mutfağınıza sevimlilikte katmak isterseniz bir duvarınızı kara tahta olarak kullanabilirsiniz.

Bunun için bir duvarı siyaha boyamak ve tebeşir almak yeterli. Küçük notlar yazıp ya da yemek tarifleri çizerek mutfağınıza şirin bir görünümü bu tahta ile oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER