Yemek Odasını Yenileyeceklere Öneriler

0
296

Birçok kişi için ve yeni evlenenler için yemek odası evin en önemli yerlerindendir. Hem misafirlerin ağırlandığı hem de yemek yenilen bir bölüm olduğu için samimiyetin çok olduğu bu odada istediğiniz tarzı seçerek yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

Yemek odası için elbette eşyalar ve aksesuarlar belli başlıdır ancak bunu farklılaştırmak sizin elinizde…

Yemek Odası İçin İskandinav Tarz:

İskandinav tarzı sadece ülkemizde değil dünyada doğal malzeme ile modernizmi birleştiren bir tarz olarak hüküm sürmüştür. Bu tarz yemek odaları da kişiler tarafından sıklıkla kabul görmektedir.

İskandinav tarzı yemek odası denildiğinde genellikle ahşap malzemeler dikkat çekmektedir. Özellikle beyaz duvar ile birleşen ahşap mobilyalarda yoğun renk kullanımı odaya şıklık ve saflık katmaktadır.

Aksesuarları da bu tarza uygun seçtiğinizde tam bir iskandinav tarzını kanıksamış olabilirsiniz.

Minimalist Yemek Odaları:

Minimalizme yakın bir oda az eşya ile çok şeyi başarmak demektir. Böyle bir yemek odasına sahip olmak için doğru mobilya ve aksesuar seçimi yapılmalıdır.

Özellikle yumuşak formların yer aldığı minimalist yemek odalarında duvar ve dolaplar aynı renk tonlarında olmalı ve tüm odada bir uyum oluşmalıdır. Parlak renkler ile canlanan yemek odasında çok fazla aksesuara yer vermemek, tablolar ile duvarları süslemek yeterlidir.

Ayrıca bu tarz odalarda halı yerine sadece zemin kullanımına gidebilirsiniz. Minimalist tarzda yemek odalarında raylı dolap kullanımları sıklıktadır. Özellikle bas-aç özellikli masalar bu tarz yemek odalarına uyum sağlamaktadır.

Modern Tarzda Yemek Odaları:

Birçok genç çiftin tercih ettiği modern tarzda yemek odalarını yeni yaratacağınız odaya uygulamak isterseniz kolay parçaları biraraya rahatlıkla getirebilirsiniz. Uzun sohbetlerin olduğu yemek odalarında kişilerin rahat edecekleri ortamı sağlayan ve aynı zamanda şık olan modern tarzda yemek odaları özellikle ışıklandırma sistemi ile modern çizgileri yansıtabilmektedir.

Masa olarak ahşap yerine camın kullanıldığı modern tarzda yemek odalarında sandalyelerde de ahşap yerine metal malzeme seçilebilir.

Ayrıca sanatsal tablolara da rahatlıkla duvarlarda yer verebileceğiniz bu tarz tasarımlarda tek yapmanız gereken trendleri takip etmek. Tepe ışıklandırmasında avize yerine modern stilde aydınlatmaları kullandığınızda ve soft bir ışık yarattığınızda minimalist tarz ile bütünleşebilirsiniz.

CEVAP VER