Yemek Odası Dekorasyonunda Masa Tercihi Nasıl Olmalıdır?

0
50

Salonlar evimizde en önem verdiğimiz odalardan biridir. Salonlar misafirlerimizle samimi sohbetler yaptığımız, ayrı bir yemek odamız yoksa birlikte yemek yediğimiz mekandır. Bu mekan sizin tarzınızı yansıtır. Ayrı bir yemek odanız yok ise salon mobilyaları ve yemek odası mobilyalarını aynı alanda kullanmak zorundasınızdır. Yemek odanızı modeli, rengi salon mobilyaları ile uyumlu olmalıdır. Yemek odası dekorasyonunda en önemli mobilya yemek masasısıdır. Çünkü yemek odası mobilyaları arasında en büyük parçadır. Yemek masası seçimi ve yerleşimi doğru olursa salonunuz dağınık ve kalabalık gözükmez. Salonunuzun geometrik şekline uygun masa tercihi size daha çok kullanım alanı yaratacaktır.

Salon Tiplerine Göre Yemek Masası Seçimi

Evlerde salonların çoğu dar ve uzundur. Bu tipteki salonlarda dikdörtgen yemek masası seçerek salonunuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Masanızın salonun dar olan duvara yerleştirilmesi salonda düzeni sağlar. Dar olan duvar uzunluğunu ölçüsünü, yemek masası almaya gitmeden önce almalı, uzunluğa uygun masa tercih edilmelidir. Kare şeklinde bir salona sahipseniz en ideal yuvarlak yemek masasıdır. Kare salonlarda köşe koltuk kullanımı ve yuvarlak yemek masası en ideal ortamı sağlar. Kare salonunuz var ama köşe koltuğunuz ve yuvarlak masanız yok. Bu durumda mobilyalarınızı yerleştirirken 3’lü koltuğunuzun arkasına yemek masanınızı yerleştirmeniz, eşyalar arasında işlevsel alan yaratacaktır. Salonunuz küçük ise fazla yer kaplamaması için katlanabilir özelliği olan akıllı masa tercih edebilirsiniz. Böylece sehpa derdinizde ortadan kalkar.

Yemek Masası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Country , Avangarde, modern ya da klasik tarzlarda seçilecek yemek masası ve sandalyeleri salonun genel havasına uyumlu olmalıdır. Salonunuzun hakim rengine göre masa rengine karar vermelisiniz. Salonunuz sırf şık görünsün diye, her gün görmekten sıkılacağınız renklerden uzak durun. Ahşap yemek masası tercih ederseniz, mobilyanızı daha uzun süre kullanırsınız. Yemek masası üzerinde yiyeceğiniz yemek kısa süreli de olsa, yemek masası uzun süre kullanacağınız bir üründür. Bunun için güvenilir ürünleri tercih etmelisiniz. Dört bacaklı masa deyip geçmeyin. Alacağınız masanın her noktasını inceleyin. Çünkü, bu ürünleri alırken ciddi paralar harcıyoruz. Aldığınız ürünün satış sonrası servis hizmeti ve garanti süresi gibi detayları öğrenmekte yarar var.

CEVAP VER