Yemek Odası Dekorasyonunda Canlı Renklerin Kullanımı

0
76

Yemek odaları dekore edilmesi en zor alanların başında gelir. Genel konsepti ‘yemek’ olan bu odaları dekore ederken öncelikle biraz araştırılma yapılması, en faydalı tercih olacaktır. Yemek odası denildiğinde akla gelen ilk görüntü odanın ortasına konumlandırılmış bir masa, masanın çevresini dolayan sandalyeler ve üzerlerinde bulunan sarkıt bir avizedir. Peki ya duvarlar? Tabi ki beyaz değil. Hayalinizdeki yemek odası dekorasyonu için canlı renklerden korkmayın. İşte yemek odası dekorasyonunda kullanabileceğiniz renkler.

Sarının Neşesinden Faydalanın

Sarı renk insan psikolojisinde canlılık, mutluluk ve neşenin simgesidir. Güneş ile aynı rengi taşıyan bu renk ayrıca baharın gelişini müjdeleyen renklerden sayıldığından kişilerin enerjilerini yükseltir. Bu nedenle yemek odalarında sarı rengi kullanmak, dekorasyonunuz ve konuklarınız için oldukça eğlenceli bir tercih olacaktır.

Morun Büyüsüne Kapılın

Mor renk ise insanların hayal güçlerini kullanmalarını sağlarken diğer bir yandan da tutku ve gücün sembolü olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle yemek odası dekorasyonunda mor rengi tercih etmek, özel geceleriniz için inanılmaz bir tercih olacaktır.

Kırmızının İhtişamını Kullanın

Kırmızı renk aşkın rengi olarak sembolize edilmiştir. Bu sebeple tutkuyu, sevgiyi, aşkı ve canlılığı temsil eder. Yemek odalarında kırmızı rengin kullanımı ise doğru ton yakalandığında mükemmel bir görüntü oluşturmaktadır. Özel misafirlerinizi ağırlayacağınız bu alanın hem sizi hem de konuklarınızı mutlu etmesini istiyorsanız, kırmızı rengi tam size göre bir seçim olacaktır.

Yeşil ile Güvende Hissedin

Yeşil rengi güveni ve dengeyi temsil eder. Bu sebeple yemek odasında kullanım için hem canlı hem de ideal bir renktir yeşil. Kişiler kendilerini en özel anlarında güvende hissetmek isterler. Misafirlerinizi ağırlayacağınız bu odada yeşil rengin kullanımı size ve konuklarınıza huzurlu bir yemek ortamı sağlayacaktır.

Yemek odası dekorasyonunda canlı renklerin kullanımı için diğer eşyaların mümkün olduğunca soft renklerden seçmeniz gerekir. Örneğin kırmızı rengini odada tercih ettiyseniz, geri kalan aksesuar ve mobilyaları kırık beyaz veya beyaz seçerek dengeyi sağlayabilirsiniz. Ev dekorasyonunuza en uygun canlı rengi seçerek siz de harikalar yaratabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz