Yemek Odası Çeşitleri

0
146

Kalabalık bir aile değilsek  ağırlıklı olarak konuklarımız olduğunda kullandığımız yemek odalarımız evde ayrılan bölüm olarak iki şekilde kullanılmaktadır.

Ya salonun mutfağa yakın olan bir bölümü ya da mutfak ve salon geçişi sağlanan özel bir yemek odası her iki şekilde de özel mobilyalarla özel dekore ettiğimiz bir alandır.

Salon yemek masası takımı;  seçerken evimizin dekorasyonuna uygun olanları seçmeliyiz elbette modern döşenmiş bir evimiz mevcutsa yemek masası ve konsolu sandalyeleri bu tarz olmalı.

Yuvarlak ya da kare masa ve ya oval masanın mobilyanıza uygun olan ahşaptan yapılmış olanını bulmak almak ve masa dışındaki dekorasyonu buna kombinlemeniz gerekmektedir.

Eğer klasik mobilya severseniz tek başına özel ferforje ayaklı cam bir masa kullanabilir konsolu ve sandalyeleri ceviz ya da tik ağacından seçebilirsiniz.Tamamen takım olan yemek odası modellerindense tek parçalardan bütünlediğiniz bir yemek odası dekorasyonu daha sıradışı olacaktır.

Tek parça  bir masayı bir büfe ve bir dresuarla tamamladıktan sonra son dönemlerin gözdesi olan iki şık bank ve iki adet  banklara uygun sandalye  bir lambader ya da sarkıt bir avize ile tamamlayabilirsiniz.

Eğer yemek odanız yeterli genişlikte değilse Yuvarlak masaya sahip bir yemek odası seçmelisiniz daha minimalist sandalyeler ve daha küçük bir büfe ile yemek odası dekorasyonunuzu tamamlayabilir.

Duvarların boş kalan kısımlarına yemek odası mobilyanıza uygun bir ahşapla raf düzeneği yaptırarak küçük objeler ya da antika pasta tabaklarından oluşturduğunuz kolleksiyonunuzu yerleştirebilirsiniz.

Kelebek yemek odası  ; takımları çok kullanışlı ve sağlam üretilmiş mobilyalardır böyle bir firmadan yemek odası takımı seçmekle iç mimarlık hizmetide almış olursunuz yemek odası olarak ayırdığınız bölümü ya da odayı sizin için dekore eder ve düzen sağlarlar.

Yemek odası konsol larının özelliği odaya güzel bir görüntü katmak dışında kullandığınız yemek  gereçlerini yerleştirerek saklanmasını sağlamaktır.

Bu sebeple konsol modelini seçerken ve odada alacağı yeri seçerken; hareket kabiliyetinizi kısıtlamayan şekilde ve yeterli derinlikte seçmelisiniz. Son dönemlerde moda olan retro konsolları tercih etmeniz modern bir masa ya da sandalye takımına dahi zamanı olmayan bir hava katacaktır.

CEVAP VER