Yemek Odalarında Bank Kullanımı

0
290

Son yıllarda son derece kullanışlı ve bol sandalye den kurtulmamızı sağlayan banklar bolca görülüyor farklı tarzlarda hemen hemen her yemek odası mobilyasına uygun olan bankları hem yemek odaları için hem de mutfakta hatta salonumuzun  bir köşesini yemek yeme bölümü yaptıysak rahatlıkla kullanabileceğimiz şıklıkta.

Puf bank modelleri ve fiyatları ; yemek odalarının masalarına  sandalye yerine konulan banklar masanızın ahşap aksamına uygun olduğu gibi cam masalar için özel ham ahşapların yahut lake materyaller den hazırlanmış bankların oturma bölümleri ne kadife ya da gabardin koltuk kumaşından hazırlanmış minder kısımları ile hem renklilik hem de oturum rahatlığı sağlayan banklar üretilmeye başlandı.

Bu bankları tek bank dört sandalye gibi takım oluşturarak kullanabileceğiniz gibi masanın uzun kenarlarına iki bank ve masa başlarına bank pufları ile aynı renkte düzenlenmiş sandalye ile de takım oluşturarak kullanabiliriz.

Kullanılan malzeme ve ahşabına göre değişen fiyatlarda minimum 250 lira ile maksimum  1.500 lira arasında değişiklik gösteren fiyatlarda temin etmeniz mümkün elbette alacağınız marka ve modele göre de değişiklik gösteriyor.Ev için bank çeşitleri  içerisinde puf şeklinde olanlar ve tamamen bank halinde olup üzerinde minder kullanılanları da bulmak mümkün.

Bench mobilya modelleri ; üzeri tamamen kapitone kadifeden hazırlanmış rukens ayaklı bankların mobilya sadece ayak kısmında kullanıldığından hemen her yemek odası takımına uygun olanlarını bulmanız ve kullanmanız mümkün.

Bunun dışında metal ayaklı tamamen ahşap ham hiç işlem görmemiş tahtadan hazırlananları da çok şık görünüyor.

Daha spor modellerde düz ayaklı ve çoğunluğu cilalı ahşap ya da sunta dan üretilen banklara da rastlamak mümkün bunlarda ayak kısımları tamamen düz ve kapalı üretilmiş olup oturma bölümü tek tek puf minderler konularak kullanışlı  ve rahat bir hale getirilmiş.

Bu modellerin tümünde kenarlık ( kol koyma bölümü yapılmamış ) daha klasik olan banklarda kenarlık kullanılanlar kenarlıkta kumaş dokusu kullanılanlar ve hatta bank altı kapalı sandık olarak da kullanılanlar mevcut.

Tamamen sizin zevkinize ve evinizin mobilyasına uyum sağlayan modelleri seçmek sizin zevkinize kalmış oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz