Yemek Masası İçin Öneriler

0
69

Yemek odalarında yemek masaları en ağırlıklı eşya olmalıdır. Hangi amaç ve nasıl bir odada kullanıldığı gibi unsurlar göz önünde bulundurularak masa seçimi yapılmalı ve buna göre tarz oluşturulmalıdır.

Masa seçimi yaparken:

Doğru bir seçim yapmak ilerleyen zamanlar için de size tasarruf sağlayacaktr. Masa tipini uygun formda seçmelisiniz. Öncelikli olarak eşyanız çok mu ya da aileniz çok nüfuslu mu gibi sorulara cevap bulmalı ve buna göre oval, kare ya da katlanabilir masalar seçmelisiniz.

Doğal seçimler yapın:

Örgü sandalyeler ve ahşabın uyumu size doğal bir yemek masası oluşturacaktır. Masanın pürüzsüz yüzeyi ve örgü sandalyeler konstrast oluşturarak alanı güzelleştirebilir.

İki renkli tasarımları seçin:

Sandalyeler farklı renk masa farklı renk olan yemek masası seçimi yapabilirsiniz. Beyaz ve mavi gibi uyumlu renkler ortama sıcak bir hava katmaktadır.

Cam tercih edin:

İster metal ayaklı isterseniz de ahşap ayaklı tercih edin cam tablalar yemek masaları için oldukça şık bir seçim olacaktır. Ayrıca bu cam masalar perdelerin yumuşaklığını yansıtarak sıcak bir atmosfer de oluşturmaktadır. Cam için hijyene özen göstermeli ve lekesiz tutmaya dikkat etmelisiniz.

Ayrıca cam yemek masalarında kalın cam tercih etmeli ve gerekli kazaları önlemelisiniz. Çünkü yemek masasında oldukça fazla malzeme bulunabilmektedir. Bu nedenle sağlam cam tercihi yapılmalı ve ayaklar da buna göre sağlam seçilmelidir. Karanlık camlar da şeffaf camlara göre daha çok tercih edilebilmekte.

Sandalyelerde ayaklarda seçtiğiniz malzemelerden yararlanabilir ya da cam masayı köşe bir koltuk ile birleştirebilirsiniz. Böylece farklı karaktere sahip bir yemek odası dekore etmiş olursunuz.

Ahşap kütüklerden yararlanın:

Son yıllarda oldukça trend olan ahşabın ham yapısı ile oluşturulan yemek masalarını yemek odalarınız için tercih edebilirsiniz. Özellikle country tarzda bu masalar çok hoş durmaktadır. Bu tarz yemek masalarını şeffaf sandalyeler ya da metal tabureler ile tamamlayabilirsiniz.

Klasikten vazgeçmeyenler için:

Yemek odasında klasik tarz sevenler için her daim klasik, oymalı ve ahşap yemek masaları mevcut.

Bu tarz yemek masalarında koyu renk ya da beyaz tercihi yapabilir ve sandalyeleri bu renkler ile aynı tonda tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER