Yazlıklarda Minimalizm Rüzgarları

0
50

Dekorasyonda minimalizm akımı gün geçtikçe rağbet görmektedir. Özellikle yeni evlenen hanımlar artık evlerine ne kadar az mobilya alırlarsa o kadar iyi olur düşüncesi içerisinde evlilik alışverişini yapmaktadırlar.

Şehir hayatının kalabalığı sebebiyle insanların evlerinde huzuru aramasının bir sonucu olarak ortaya çıkmış bu akım yavaş yavaş yeni yazlık alan insanlara da cazip gelmeye başlamıştır. Çünkü genel olarak yaz tatilleri de bizi şehir yoğunluğundan ve kalabalığından uzaklaştırmak için planlanmış aktiviteler olarak çeşitlenmektedir. Haliyle normal hayatında karmaşanın içinde bulunan kişi uzaklaştığı zaman farklı bir görüntüyle karşılaşmak istiyor. Bu sebeple de az eşya ile dekorasyonlarını yapmaya özen gösteriyorlar. Bu yazımızda yazlıkçılar için mavi beyaz ağırlıkta minimalist bir dekorasyon nasıl yapılır, onu anlatacağız.

Öncelikle minimalizm akımının “ne kadar az, o kadar iyi” mantığını hatırlayarak başlamak en doğrusu. Ardından evin kapasitesine göre hem şık hem de konaklama sayısını maksimum seviyede tutacak fikirlere ihtiyacımız var ve tatile en çok yakışan mavi ve beyaz tonlarını da kullanmayı ihmal etmemeliyiz. Genellikle tatil beldelerinde evler Amerikan mutfak stili ile yapıldığı için mutfak dolaplarının beyaz tercih edilmesi tavsiyesiyle başlayabiliriz.

Dolapları ve koltukları beyaz seçtikten sonra koyacağınız her aksesuarın az da olsa evinize nasıl değişik hava kattığını gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Büyük mobilyalar beyaz alındıktan sonra tavsiyemiz duvarları açık gri bir renge boyatmanız olacaktır. Yine bu da az eşya ile şık olabilmek için güzel bir tercih olacaktır. Son olarak da aksesuarlara sıra geldi. Duvarınıza asacağınız büyükçe bir tablo, sehpalarınızın üzerine koyacağınız deniz temalı bir iki biblo hem evinizi olduğundan daha renkli gösterecek hem de az eşya ile dikkat çekici bir atmosfer oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Halılarda da yazlık evler için çok fazla halı tercihini desteklemesek de düz renklerin (mavi, gri, beyaz) olduğu halılar tercih edilebilir.

Bu önerilere bakarak ve türevlerini üreterek yazlığınızda mavi beyaz minimalizm akımını kolaylıkla oluşturabilir; hem gözünüzü hem gönlünüzü ferahlatan mekanlarda hayatınızı daha da huzurlu ve mutlu hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER