Yazlık Evinizi Yeniden Yaratın

0
111

Her yaz gittiğiniz sizi dinlendiren yazlık evinizin dekorasyonunda değişiklik mi yapmak istiyorsunuz, bir farklılık katmak mı istiyorsunuz, evinizin yıllardır aynı şekilde dekore edilmiş olmasından sıkıldınız mı?

Birkaç can alıcı hamle ile yazlık evinizi yeniden yaratın. İşte size yazlık ev dekorasyon fikirleri.

Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

Yaz tatilinin gelmesiyle birlikte insanlar yazlıklarına gitmek, kafa dinlemek ve tüm senenin yorgunluğunu stresini üzerlerinden atma isterler. Bizi dinlendirecek olan bu yazlık evimizin dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

  • Seçilen renklerin göz yormaması gerekirken evin içimizi açması, huzur vermesi gerekir. Seçtiğiniz mobilyaların yazı yansıtıyor olmasıyla birlikte canlı ve dinlendirici olması gerekiyor.
  • Bebe mavisi ve pudra pembe tonlarının hâkim olduğu içerisine canlı renkler ve çiçeklerin, bahçeden toplanan meyve ve sebzelerin eklendiği bir ev tercihiniz olabilir. Her zaman taze çiçekler bulundurmanız evinize canlılık getirirken kokusuyla içinizi açacaktır.
  • Ahşap malzemelerden yapılmış eşyalarla evinizde sağlıklı, sıcak ve huzur dolu bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
  • Sadelikten yana bir tercih yapacaksanız beyaz yâ da bej rengini evinizin boyasında kullanabilir mobilyaları da açık renklerde tercih edebileceğiniz gibi tonsürton yapıp beyaz-bej renkli mobilyalar da kullanabilirsiniz.
  • Evinizin ferah olmasını istiyorsanız çok fazla eşya, mobilya kullanımından kaçınmalısınız. Evinizin çeşitli bölümlerinde bol pencere kullanarak içinizin açılmasını sağlayarak, doğayla iç içeymiş gibi bir atmosfer de yakalayabilirsiniz.
  • Birkaç küçük eşya ile de evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Evinizin çeşitli bölümlerinde canlı duvar kâğıtları kullanabilirsiniz, Köşeler oluşturabilirsiniz, kitap okuma köşeyi yâda kahve içip müzik dinleyebileceğiniz antika eşyalar ve plakların yer aldığı bir köşe.

Yazlık Ev Mutfak Modelleri

Yazlık evlerin mutfakları için sınırsız model sunulabilir; ancak en doğru tercih sizin kullanımınıza uygun olan, mutfakta rahat etmenizi, işinizi kolaylaştırmanızı sağlayacak olan modeldir.

  • Yazlık ev mutfaklarının daha ferah olması gerekmektedir, doğanın tüm enerjisi, aydınlığı mutfağa verilmeli, mutfak tezgâhının pencerelerle örülü olması açık, aydınlık tercih edilmesi gerekir.
  • Mutfağınızda hazır mutfak kullanmak yerine mutfağınızı kendiniz dekore ettirmelisiniz, kullanım şeklinize ve rahatlığınıza uygun bir mutfak yaptırmak çok daha mantıklıdır.
  • Yazın sıcak ve bunaltıcı havasını uzaklaştırmak amacıyla mutfak duvarları taştan yapılabilir.
  • Verandanızı, balkonunuzu yâda bahçenize açılan kapıyı mutfağa yakın şekilde dekore ederseniz sizin için kolaylık olur. Akşam yemeklerinizi hazırlarken ve yerken bu yakınlığın memnuniyetini yaşarsınız. Ayrıca bahçeye açılan bir mutfak sizin bahçenizden taze sebze-meyvelerinizi toplayarak güzel sunumlar hazırlamanıza da olanak sağlayacaktır.

Yazık Ev Perde Modelleri

Yazlık evlerin genel perde modeli tüldür. Rengi tercihi genel olarak beyazdır, beyaz ışığı geri sasıttığı için sizin evinizde rahat bir nefes almanızı sağlar.

Genel olarak beyaz tonları tercih edilmekle birlikte açık renk kullanımı da yazlık evinize bir renk katacaktır.

CEVAP VER