Yataklarda Cibinlik Rahatlığı

1
624

Hem uyku kalitenizde artış sağlaması hem de görsel bir şölen sunması nedeniyle cibinliklerin yataklar için önemi büyüktür. Cibinlik her daim ulaşılması güç, sadece krallar ve kraliçelere özgü bir hava oluşturması nedeniyle, günlük hayat için lüks gibi görünmekteydi.

Ancak günümüzde cibinlik yatak odasının olmazsa olmaz bir parçası olarak bütünleşmektedir.

Eğer kendiniz cibinlik yapmak istiyorum derseniz aparat ve tüllerini alıp yapabileceğiniz gibi, yatak odanızı aldığınız mağazadan da yatak odası tasarımınıza özel olarak hazırlanmış cibinlik modellerinden de tercih edebilirsiniz.

Klasiklerden hoşlanıyorsanız…

Eğer tarzınızı klasik modeller oluşturuyorsa, özellikle de ahşap konstrüksiyonlu cibinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak cibinlik tercihlerinde en çok dikkat etmeniz gereken husus, gerek cibinlik aparatı gerekse cibinlik tülünün yatak odanızın tarzı ile uyumlu olmasıdır.

Ahşap aparatları tercih edebilmeniz için yatağınızın da ahşap kenarlıklı olması gerekmektedir. Eğer yatağınız metal başlıklı ise yatak odası cibinlik aparatları içerisinden metal olanlarını tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz duvara monte edilen cibinlik aparatları ile farklı bir görünüm elde edebilir ve dilediğiniz tasarımı meydana getirebilirsiniz. Duvara monteli cibinlikleri hazır bulabileceğiniz gibi, kendiniz de tasarlayabilirsiniz.

Hareketli bir görünüm elde etmek için…

Yatak odamı biraz hareketlendireyim diyorsanız, bambu aparatları tercih edebilirsiniz. Bambu aparatlardan yine bambu halkalar ile geçirdiğiniz tül sayesinde yatak odanız hareketlilik kazanacaktır.

Hareketlilikten hoşlanıyorsanız bir diğer seçeneğiniz de, renkli cibinlik tüllerini kullanmanızdır. Renkli olarak kullandığınız cibinlik tülleri sayesinde yatak odanız hareketlenecektir ancak, kullanacağınız tülün kumaşı ve renginin yatak odanızın mobilyaları ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

El emeğim olsun derseniz…

Eğer hazır cibinlik modellerini tercih etmek istemiyorsanız, sizin için en ideali hem mobilyanız ile bütünlük oluşturabilecek hem de sizin tarzınızı yansıtacak ve her ilmeğinde sizin emeğinizin olduğu bir cibinlik tasarlamanızdır. Böylelikle hazırladığınız cibinlik sadece size özgü olacak ve sadece sizin dokunuşlarınızı yansıtacaktır.

Evde cibinlik nasıl yapılır bilmiyorsanız, farklı internet sitelerinde farklı yapım tekniklerine ulaşabilir ve aşama aşama cibinliklerin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca böylelikle, kendinizden de bir şeyler katma fırsatınız olur.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz