Yatak Örtüsü Seçimi Hakkında Merak Ettikleriniz

0
79

Günümüzün ve buna bağlı olarak hayatımızın yarısı uykuda geçiyor. Ne yazık ki bu süreyi azaltmamız mümkün değil. Zamanımızın çoğunu yatak odasında geçirdiğimize göre yatak odasında geçirdiğimiz zamanın kalitesini arttırabiliriz. Yatak odası konforunu huzura dönüştürebiliriz. Sonuçta dinlenmek için kullandığımız yatak odası sizin özel alanınız. Odanın perdesinde, duvarında, yastıklarında, yatak örtüsünde yapacağınız küçük değişikler odanızı daha özel hale getirecektir. Oda da yapılan değişikler uyum içinde ve şık olmalıdır. Uyku hayatımızın merkezi ise yatağımız da odamızın merkezidir. Odaya ilk girdiğinizde gözünüze çarpan ilk yatağınız olacaktır. Yatağımızı bize ne kadar çekici gelirse, uykuda geçirilen zaman da bir o kadar kaliteli olacaktır.

Çekici Yatak Örtüsü

Hayatımızın ve odamızın merkezi yatağınızı, yatak örtüsü ile çekici bir hale getirebilirsiniz. Yatak odanızdan sıkıldınız fakat mobilyaları değiştirecek maddi olanağınız yok, mevcut yatak örtünüzü değiştirerek yeni bir görünüm elde edebilirisiniz. Uygun bütçe ile yapabileceğiniz en çabuk değişimdir. Yatak örtüsü seçimi her zaman kullandığınız tarz ve renkte olmamalıdır. Yatak odanız sade ise renkli örtü veya değişik renkler ve büyüklükte yastıklar ile yatağınızı süsleyebilirsiniz. Yatak odanız renkli ise yatağınızı sade huzur veren bir alana çevirebilirsiniz. Sadece yatak örtünüzü değiştirecekseniz, yeni alacağınız yatak örtüsünün, odanızın duvar rengine, perdelerine, halısına ve mobilyalarına uygun olmasına özen göstermeyi unutmayın. Önemli olan yatak odanızdaki yatağınıza baktığınızda değişiklik yaptığınız hissetmenizdir.

Kumaş Seçimi

Yeni evlendiyseniz genelde yatak örtünüz genelde saten veya jakarlı kumaş türünde gelinliği andıran, abartılı, süslü bir örtüdür. Bu tarz örtülerin bakım ve temizliği zordur. Zaman içinde aynı örtüyü kullanmak sizi zorlayacaktır. Spor bir yatak odanız var ise ağır ve saten kumaştan yapılmış örtülerden uzak durun. Çünkü odanızın tarzına ters düşecektir. Bu tarz yatak örtüleri yerine günlük kullanıma uygun temizlemesi de kolay olan pamuklu örtüleri tercih edebilirisiniz. Klasik haline gelmiş patchwork yatak örtüsü bu sorunu çözecektir. Klasik bir yatak odanız varsa mürdüm, krem, beyaz , pudra pembe gibi renk seçeneklerini kullanarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

CEVAP VER