Yatak Odası Dekorasyonunda Mor Renk ile Büyüleyin

0
77

Yatak odaları, kişilerin kendilerini en rahat hissettikleri alanlardan biridir. Bu nedenle yatak odası dekorasyonu evlerde en önem verilmesi gereken dekorasyon alanlarından biridir. Genellikle duvarlarda tercih edilen beyaz renk, yatak odası için de kullanıldığında bir zaman sonra sıkıcı bir hava yaratabiliyor. Yatak odasını en çarpıcı ve huzurlu hissettiren renklerden biri de mordur.

Mor Rengin Büyüsü

Mor rengi, kırmızı ve mavinin karıştırılması ile ortaya çıkan, özellikle çoğu bayanın da en sevdiği renklerin başında gelir. Soğuk renklerden biri olan mor, doğru kullanıldığında dekorasyonun vazgeçilmezlerinden biri olduğunu kanıtlamaktadır. Genellikle sakinleştirici bir etkisi olduğu kabul edilen mor renk, yatak odası dekorasyonunda kullanıldığında da ruhsal açıdan sakinlik ve huzur hissettirir. Ayrıca özellikle yatak odalarında tercih edilmesinin diğer bir sebebi de tutku ve canlılık uyandırmasıdır.

Aşırıya Kaçmayın

Yatak odasında mor rengi doğru kullanmak, mükemmel görüntüler ortaya koyabilir. Ancak rengin yanlış, fazla veya doğru tonunun kullanılmaması, sizi düşlediğiniz görüntüye ulaşmaktan oldukça uzaklaştırır. Bu sebeple mor rengi kullanacağınız alanları önceden belirleyin. Örneğin perde ve duvarlarda aynı anda mor rengi tercih etmek, oldukça kötü bir görüntü yaratacaktır.

Doğru Tonu Yakalayın

Morun her tonunu kullanmak veya yanlış tonunu tercih etmek, yapılabilecek en büyük yanlışlardan biridir. Koyu mor renginin odada tercih edilmesi karanlık ve iç karartıcı bir görünüm yaratmasına neden olur. Çok açık rengin kullanılması ise göz yorucu bir görünüme neden olur. Bu nedenle odanızın havasına uygun, doğru mor rengi seçerken birkaç deneme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca en doğru seçim için profesyonel bir yardım da alabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunda mor renk ile büyülemek için yukarıdaki önerileri dikkate almanız yeterli olacaktır. Bunun haricinde mor rengi odanızın hangi bölümünde kullanmaya karar vermeniz gerekiyor. Avize, perde, yapay veya canlı çiçekler, duvarlar gibi temel dekorasyon parçalarını mor tercih edebilirsiniz. Ayrıca morun iki tonunu da odada kullanmak veya iki farklı parçada aynı rengi kullanmak istiyorsanız, bunların birbirinden uzak olduğuna emin olmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER