Yatak Odası Dekorasyonları

0
105

Yatak odası uyku için ihtiyaç duyulan ve zamanımızın yarısını uykuda geçirdiğimiz alanlar olmasının yanı sıra, aynı zamanda göze hoş gözükmesi ve estetik oluşturması açısından odaya girdiğimizde içinizi açacak görsellikte olması da önemli bir faktördür. Öncelikle odada ilk dikkatinizi çeken tabi ki eşyalar olacaktır. Ancak bütüne baktığınızda duvar rengi, halı, perdesi ile yatak odası bir bütündür aslında. Uygun eşyaları ve farklı objeleri uygun ve dğru yerlere koyduğunuzda ortaya gerçekten şık ve sanat eseri bir oda çıkabilir. Yatak odası mobilya seçimlerinde kişilerin özel zevklerine göre spor veya klasik modeller ön plana çıkmakla birlikte kullanacağınız el işi aynalar, odanızın havasını bir anda değiştirecek ve yatak odanızda çok şık bir görüntü kazandıracaktır. Yatak odası dekorasyon öneri arasında en çok kullanılan detay tablo ve üç boyutlu duvar kağıtları yine ilgi çekici ve modern görünümü ile yatak odanızda şık bir görüntü oluşturmanızı sağlayacak etkenler arasında yerini almaktadır.

Küçük yatak odası dekorasyon fikirleri aslında, küçük odalara sahip kişilerin en çok merak ettiği ve en çok düşündüğü durumlar arasında yerini almaktadır. Küçük bir yatak odanız varsa ve kullanım alanlarınızı daha da arttırmak istiyorsanız o halde duvara yaptırabileceğiniz bir gömme dolap sizin oldukça fazla işinize yarayacaktır. Fazla yer kaplamayan sürgülü sistem bir gömme dolap yaptırırsanız yerden ve odadan tasarruf etmeniz kolaylaşacaktır. Eşyaları özellikle doğru yerlere koymanız ve dolap içi kullanılabilecek ardiye kısımlar oluşturmanız yine faydlaı bir seçim olacak olup yataklarınızı bazalı kullanmanız birçok eşyanızın baza içine koyduğunuzda ortada eşyalarınızın gözükmemesini sağlayacak ve size yine yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalıdır? aydınlık bir görüntüde olmalıdır. Hem huzur vermeli hemde göze hoş gözükmelidir. Su yeşili veya mavinin açık tonları ile duvarınızın uzun olan bir bölümünü boyatabilir diğer kısmını duvar kağıdı ile kaplatabilir odanızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Şık yatak başlıkları kullanarak modern bir görüntü yaratabilir, yatak başına asacağınız şık bir tablo ile odanızda görseli kuvvetlendirebilirsiniz. Ayak ucu ufları ile yatağınızı şık göstrebilir, eşyalarınız ile uyumlu şık bir halı ile oda tasarımınzı sağlayabilirsiniz. Stor perde kullanarak kenarlara farklı tondan bir kenarlık kullanarak renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER