Yatak Odalarında Barok Esintiler

0
37

Barok nedir sorusunun cevabı için bu stil, Avrupa’da 16. yüzyılın sonlarından 18. yüzyılın başına kadar görsel olarak sanatta göz kamaştırıcı ve zengin bir gösterime sahip olan stile denir. Bu stil öncelikli olarak karşıdakini şaşırtmayı ve çok derin bir şekilde etkilemeyi hedef almaktadır. Bu stil eski zaman da çok büyük yapıtların yapılmasını sağlayarak günümüzde de çok önemli bir yere sahip olarak görenleri büyülemeye devam etmektedir. Tam olarak barok tanımı yapılacak olunur ise, somut bir tarzdan çok soyut düşünceleri içeren ışığın ve gölge tezatlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı bir stildir.

Barok Tarzı ile Evinizi Daha Havalı ve Zengin Gösterin

Barok tarzında aksesuarlar alarak evinizi daha zengin göstermek imkansız değil. Klasik sanatı izleyen bu mimari yapı günümüzde de çok yaygın ve popüler bir şekilde evlerde kullanılmaktadır. Öncelikli olarak döşemek istediğiniz ev mutlaka ve mutlaka klasik ve modern yapıda olmalıdır. Eğer evde ki odada bazı eşyalar spor şekilde döşenmişse oranın barok tarzında döşenmesi imkansız bir hal alır. Barok tarzı evinizi daha şatafatlı ve gösterişli bir havaya bürümek için vardır. Barok tarzı aksesuarlar da genel olarak büyük bir şekilde oymalı desenler ve yapı içermektedir. Oyuklar da eve daha gösterişli bir görüntü katar.

Eşyalar da Barok Tarzı Esintisi

Eğer evinizi barok bir tarza bürümek istiyorsanız kesinlikle bu tarzı yansıtacak eşya ve mobilyalar almanız gerekmektedir. Evinizin dekore edilmesi aşamasında mobilyalarınızı el işciliği olan mobilyalardan seçmeniz çok işe yarayacaktır. Barok tarz mobilyalar evinizi pahalı bir görünüme sokaral kendinizi ve misafirlerinizin daha asil hissetmesini sağlayacaktır. Bu tarz mobilyalar ile evinizi klasik tarza bürüyerek yatak odanızı ve salonunuzu daha modern yapabilirsiniz. Ayrıca bu tarzı yansıtan duvar kağıtları ile de koridorunuzu döşeyerek girişten itibaren barok tarzını kolay bir şekilde yansıtabilirsiniz. Bu tarzın en olmazsa olmaz ayrıntısı ise ihtişamlı aynalardır. Bu aynalar evinizin havasını bir anda değiştirmektedir. Eviniz yüksek tavan ise bu tarzı yakalamak çok daha kolay ve avantajlı olacaktır.

CEVAP VER