Yaratıcı Ev Aksesuarları

0
131

Ev dekorasyonunda en önemli unsur olan ev aksesuarları pek çok çeşidiyle evlerimizi zenginleştiriyor. Klasik aksesuarlardan sıkılanlar için yaratıcı ve yenilikçi öneriler bulunmakla birlikte, kendin yap fikirleri de dekorasyon için öne çıkıyor.

Tellere Şekil Veriyoruz

Ev dekorasyonu için kendimizden bir şeyler katmanın pek çok yol var. Bu sıralar en çok öne çıkan ise tellerden yapılan aksesuarlar. İstediğiniz renk ve kalınlıkta bir tel alın, yapmak istediğiniz şekili bir karton üzerine çizin. Bu çizgileri tel ile takip ederek tele şekli verin. Duvarınıza asabileceğiniz bu aksesuarlar ile pek çok şey yapabilir, evinizin her odası için kullanabilirsiniz.

Saatleri Yeniliyoruz

Evlerde genellikle gözden kaçırılan saatler kimi evlerde de fazla büyük seçimlerle göz yoruyor. Saatlerimizi kendimiz yapabileceğimiz gibi özel yapımlara da yönelebiliriz.Duvar saati için öne çıkan şekiller geometric şekiller olmakla birlikte klasik modelleri de renk değişiklikleri ile kullanabilirsiniz. Ahşap saat yapmak için ahşaba istediğiniz şekili verin. Boyayın, ortasından bir delik açarak saat mekanizmasını yerleştirin. Duvar saatinizi istediğiniz odada kullanabilirsiniz.

Yatak Başı Işıklandırmalara Doğal Taş Esintisi

Komidinlerimizde kullandığımız yatak başı aydınlatmaları son günlerde doğal taşlarla farklı bir görünüme bürünüyor. Evinizdeki aydınlatmanızı yenilemek için sevdiğiniz renklerdeki doğal taşlara delik açtırın, bir tel veya ipe geçirdiğiniz taşları ışıklandırmanıza asarak yeni bir görünüm elde edebilirsiniz veya bulacağınız büyükçe bir taşın alt kısmını düz ve ayakta durabilecek şekilde kestirin, bu taşı aydınlatmanızın ayağı olarak kullanabilirsiniz.

Çocuk Odasına Olta

Çocuk odası dekorasyonu için alışılmışın dışına çıkmak istiyorsanız, olta ile fotoğraf asma fikri size göre. Bir çubuğa olta görünümü verin, uç kısmına olta mekanizmasını andıracak bir parça ekleyin, olta ipine çerçevelerinizi, uç kısmına da mantarları asın. Çocuk odası için son derece güzel bir aksesuar olacaktır.

Evlerde Mermer Görünümü

Son yılların gözde dekorasyonu mermer görünümlü parçalardan oluşuyor. Mermer görünümünü saatlerinizde, raflarınızda, bardak altlıklarınızda ve daha birçok yerde kullanabilirsiniz. Favori parçalarınızı boyayarak da mermer görünümü elde etmeye çalışabilirsiniz. Beyaz boya üzerine henüz kurumadan lacivert ve mavi ile hafif dalgalar oluşturup boyaları birbirine hafifçe yedirin. Mermer görünümünüz hazır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz