Yanlış Halılarla Salonlarınızı Boğmayın

0
21

Evlerde genellikle misafirlerin ağırlandığı en geniş mekanlar salonlardır. O yüzden özellikle Türkiye’de salonlara dekorasyonundan temizliğine kadar hemen her alanda ayrı bir ihtimam gösterilir. Aksesuarlardan mobilyalara, halılardan avizelere kadar ayrı bir özenle seçilen salon eşyalarında doğru tercihler daha keyifli ve şık mekanlar yaratmanızda oldukça önemlidir.

Salonları daha şık alanlar haline getirmek için mobilyadan duvar renklerine, halılardan avizelere kadar her şeyin titizlikle seçilmesi için öncelikle ne istediğinizi çok iyi bilmeniz gerekir. Spor, daha rahat ve kullanışlı bir salona sahip olmak isteyenler köşe takımlarıyla tarzlarını yansıtabilirler.

Daha gösterişli salonlar için vintage tarzı mobilyalar en iyi tercih olacaktır. Salonlarından geçmişi yaşatmak isteyenler ahşap ya da varaklı mobilyalar da seçebilirler. Ancak tarzlar ne kadar farklı olursa olsun doğru halı ve mobilya kombinleriyle ortama farklı ve alımlı bir görüntü katılabilir.

Birbirinden ayrı düşünülmüş halı ve mobilyalar, istemeden de olsa salonunuzun daha karmaşık, boğulmuş bir görüntüye bürünmesine neden olabilir.Tabii böyle bir ortamın misafirleri de rahatsız edeceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Halı ya da Koltuk Döşemenizden Birinin Sade Olmasına Özen Gösterin

Son dönemlerde kıyafetlerin yanı sıra koltuk döşemeleri, halılar ve perdeler hatta avizelerde bile kullanılan çiçekli desenlerle süslü bir salon mobilyalarınız varsa halıları daha sade desen ve renklerde seçerek kargaşasının önüne geçebilirsiniz.

Aksi halde bir yandan koltuklarınızdaki desenler bir yandan da zemindeki halının çiçeklerle ya da farklı geometrik şekillerle renklendirilmiş olması hem sizin hem de gelen misafirlerinizin gözlerini yoracaktır.

Düz ve sade mobilyalar yerine daha girinti ve çıkıntıları bulunan mobilyalar da yeni nesil figüratif şekillerde kesilmiş halılarla uyumlu olmaz. Doğru halı ve mobilya kombinini yakalamak için eğer koltuk döşemeleriniz tek renkse, ortama hareketlilik katmak amacıyla farklı renk ve figürlerde abartıya kaçmayan halılar tercih edebilirsiniz.

Halı İşini Aceleye Getirmeyin

Her zaman sade ve şık modelleri bulabileceğiniz halı sektörü bu konuda inanılmaz zengin. Doğru halı ve mobilya kombini için, her geçen gün ihtiyaç ve değişen zevklere göre farklı model ve renk seçenekleri geliştirilen salon halılarınızı seçerken acele etmeyin.

CEVAP VER