Türkiye’nin En Güzel Köy Evleri

0
479

Türkiyenin en zengin köy evleri arasında, yerini alan İzmir’in Bergama ilçesinde çam fıstıkları ile ünlenen Kozak Yaylası Köyleri ön plana çıkan köyler arasında bulunmaktadır. Köy deyince aklımıza gelen o eşssiz güzellikte ve tazelikteki havayı içinize çektiğinizde adeta büyüleniyor hissine kapılırsınız. Yayla ve köy havası insan sağlığına da aynı zamanda çok iyi gelmesi ile bilinmektedir. Türkiye’de belki de hiç daha önce gitmediğiniz; ama adını duyduğunuz en temiz havaya sahip köyler ve köy evleri bulunmaktadır. Aslında günümüze baktığınızda hava kirliliği içerisinde yaşıyor olduğumuzu fark ettiğimiz an hepimiz şu an bir köyde olsaydık diye düşünmüşüzdür.

Türkiyenin en güzel köyü neresidir? “Aslında Türkiyenin en güzel köyü bir değil birden fazladır”. En güzel köyleri arasında İzmir’de yer alan Şirince Köyü hem ziyaret edebilme olanağına sahip hem de orada kalabileceğiniz güzellikte ve ihtişamda İzmir Selçuk’ta bulunan Şirince Köyüdür. Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Adrasan Köyü de havası, gıdası, kumu, denizi, güneşi ile adından sıkça söz edilen kafa dinleme ve sakinlik arayanlar için tercih edilecek köylerden biridir. Turist sayısının her geçen gün arttığı Adrasan köyüne, eğlenmek için değil dinlenmek ve ruhunuzu dinlemek için gidebilirsiniz.

Türkiyenin en güzel 10 köyü içerisinde sakinliği, huzuru, doğayı, yaylaları, mis gibi havayı ve sıcacık insanları bulabilir ve yeşilin her tonuna sahip, denizin en güzeline ve insanın en içteni ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Fethiye Muğla sınırları içerisinde Kayaköyden bahsedebiliriz. Aslında eski bir rum köyüdür. Batıyı içinde saklayan, adeta gezip görülesi köylerden biridir.

Bodrum Bitez Köyü, Çanakkale Kaleköy, Bursa Karacabey Gölyazı Köyü, Nevşehir Göreme Köyü, İzmir Şirince Köyü, Elazığ Koruk köyü, Ağrı Oğlaksu Köyü gibi görebileceğiniz ve Türkiye’nin hem en zengin hem en turistik hem de bir çoğunda Türk halkının yerleşim gösterdiği yeşili, havası suyu ve insanı ile adeta dönmeyi istemeyeceğiniz en gelişmiş köyler arasında yerini almaktadır. Eskiye dönüş köy evleri aslında şehir karmaşasından kaçarak nefes alabileceğiniz ve en güzel saatleri ve günleri geçirebileceğiniz ve iyi ki geldim dedirtecek köyler arasında yerini almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz