Terasınızda Romantik Rüzgarlar Estirin

0
18

Sıkıcı balkonlardan kurtulup küçük de olsa bir terası olan ev satın aldıysanız, artık yeniliğe adım atmanızın zamanının geldiğini düşünüyorsanız, terasınızda romantik rüzgarlar estirecek dekorasyon önerilerimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Sadece Yaz Değil Kışın da Bu Keyfi Yaşayın

Teraslar yaz aylarında muhteşem vakitlerin geçirildiği yerler olabilir; ancak kışın camekan bir terası hayal edin. Dışarıda kar yağarken sıcacık terasınızda tüm manzarayı doyasıya yaşamak harika olmaz mı? Bu fikir sizi heyecanlandırdıysa terasınızı açılıp kapanabilen camlarla kaplatın ve imkanınız varsa şömine veya ocaklık yaptırın.

Palet Mobilyalardan İlham Alın

Hemen hemen her mağazalarda bulabileceğiniz ahşap paletler ile bu senenin modası olan birbirinden harika mobilyalar tasarlayabilirsiniz. Özellikle uzun köşeli koltuk takımlarının üzerine seçeceğiniz birbirinden renkli yastıklar ile terasınızı oldukça romantik ve konforlu bir hale getirebilirsiniz. Üstelik 100 TL gibi bir bütçeyle.

Doğal Hayatı Terasınıza Taşıyın

Sıkıcı aydınlatmalardan hala sıkılmadınız mı? Kendin yap projelerinin en sık deneneni olan aydınlatma seçeneklerine bir göz atın. Öncelikle kesilmiş bir ağaç dalına ihtiyacınız var. Bu ağaç dalını terasınıza uygun olacak şekilde beyaza veya krem tonlarına boyayın. Bu dalı içine koyabileceğiniz dev, cam bir vazo edinin ve içini renkli taşlarla doldurun. Ardından ağacın her bir dalına balonu şişirip etrafına dolanarak yapılan aydınlatma önerilerinden asın. İçine koyacağınız ışıklandırma sistemleri, terasınızı tamamı ile farklı bir yer haline getirecektir.

Mumların Büyüsünü Unutmayın

Manzaranın keyfini çıkartmak veya özel misafirlerinizi ağırlamak istediğiniz zamanlarda, mumların büyüsünden faydalanın. İster büyük ister küçük mumlar, mekanı daha loş ve romantik bir hale dönüştürür. Ayrıca son zamanlarda oldukça moda olan yüzen mumlar ile de masanızda başka bir etki oluşturabilirsiniz.

Çiçeksiz Teras Olmaz

Romantizm denince akla gelen ilk şeylerden biri çiçeklerdir. Terasınız için büyük saksılar içinde alacağınız çiçekler de mekana daha doğal ve romantik bir hava katacaktır.

Teraslar, mevsim ne olursa olsun en çok vakit geçirilen yerlerden biridir. Bu nedenle bu alanlarda televizyon yerine müzik çalarlar kullanın ve ortamın büyüsünü kaçırmayın.

CEVAP VER