Teras Dekorasyonunda Aydınlatma İçin Öneriler

0
218

Teraslar, dostlar ile en keyifli vakitlerin geçirildiği, aile ve sevgililer ile en özel anların paylaşıldığı ve tek başına kalındığında ise huzur verici ortamları ile evlerin en sevilen bölümlerinden biridir. Geniş veya küçük nasıl olursa olsun teraslar doğru dekorasyon önerileri ile muhteşem yerler haline dönüşebilirler. Teras dekorasyon ürünleri ve doğru aydınlatma şekilleri ile terasınızı harika bir yer haline dönüştürebilirsiniz.

Yaşam Tarzınıza Göre Aydınlatma Tercih Edin

Yaşam tarzınıza göre aydınlatma tercihi yapmak oldukça önemlidir. Örneğin terasınızı en çok çalışmak veya kitap okumak için kullanıyorsanız, düşük seviyeli ışıklar veya mumlar sizin için ideal seçimler olmayacaktır. Bunun yanı sıra terasınızı dinlenmek, sohbet etmek veya romantik anları paylaşmak için kullanıyorsanız da spot ışıklar sizin için doğru seçim olmayacaktır. Bu nedenle yaşam tarzınızı göz önünde bulundurarak aydınlatma tercihinizi yapabilirsiniz.

Açık ve Kapalı Teraslar

Kapalı teras dekorasyonu, açık teras dekorasyonlarına kıyasla daha kolaydır. Bunun sebebi ise açık teraslarda mum aydınlatmaları kullanılırken, etrafına rüzgar korumalığı kullanmak zorunda olmaktır. Ancak kapalı teraslarda bu tip aydınlatmalar, özgürce tercih edilebilir. Açık teraslarda ayrıca yaz aylarında fazla böcek ve sinek çekmemek için güçlü ışıklar kullanmamak gerekir.

Teras Aydınlatmanızı Kendiniz Yapın

Son yıllarda oldukça popüler olan “Do It Yourself” yani kendin yap projeleri, aydınlatma konusunda da oldukça yeni fikirlerle karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda en çok yapılan projelerden biri ise balon ve iplerden aydınlatma yapmaktır. Kendi teras aydınlatmanızı yapmak için bir balonu az miktarda şişirin ve üzerine tutkal sürün. Tutkal kurumadan saman iplerden veya örgü iplerinden balonun üzerine farklı şekillerde dolayarak yaratıcılığınızı konuşturun. 1 gece kurumasını bekledikten sonra balonu patlatın ve karşınıza çıkan yuvarlağın içine ister mum ister yılbaşı ışıkları koyun. Bu sayede terasınızın istediğiniz noktasını, dilediğiniz gibi aydınlatabilirsiniz.

Tasarım dekorasyon fikirleri de aydınlatma önerileriniz için bil alternatif olabilir. Unutmayın, önemli olan sizin kendinizi burada hissetmeniz. Bu nedenle aydınlatma ve diğer dekorasyon tercihlerini yaparken de kendi rahatlığınızı ve beğeninizi ön planda tutmanız önemlidir.

CEVAP VER