Tablolar ile Tarzınızı Yansıtın

0
142

Ev dekorasyonu için kişinin kendi tarzını yansıtması, evi yaşanabilir ve dekoratif bir hale getirmenin ilk kuralıdır. Evinizde kendi tarzınızı yansıtmak için tablo önerileri ile birkaç fikir edinebilir, kendin yap fikirleri ile dekoratif tablolarınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Klasik Şekillerin Dışına Çıkın

Duvar tablosu deyince herkesin aklına dikdörtgen veya kare şekilli tablolar gelir. Artık bu şekillerin dışına çıkabilir, tablolarınızı yeni bir havaya sokabilirsiniz. Daireler, üçgenler ve hatta beşgen, altıgen şekillerinde yapabileceğiniz çerçeveler hemen hemen her tablonun daha dekoratif bir hale gelmesini sağlayacaktır. Bununla birlikte birbirini tamamlayan şekilleri de çerçeveleriniz için kullanabilirsiniz.

Tablolar Canlanıyor

Klasik çizimlerden ve fotoğraflardan sıkıldıysanız, 3D tabloları kullanabilir ve yapabilirsiniz. Bunun içinse yapmanız gereken son derece basit. Örnek olarak, istediğiniz şekillerde bir çerçeve alın, çerçevenizin arkasına sağlam bir mukavva yerleştirin. Bu mukavvanın üzerine istediğiniz renklerde yapay çiçekleri çerçeve dışına çıkacak şekilde yapıştırın. 3D tablonuzu bu şekilde farklı objeler ile hazırlayabilirsiniz.

Tablolarda Resim Değil Obje Akımını Takip Edin

Son dönemlerde gözde tablolarda resim yerine objeler kullanılmaya başladı. Beyaz bir fon üzerine topladığınız renkli kuş tüylerini istediğiniz bir şekli oluşturacak şekilde yapıştırın, çerçeveye yerleştirin ve obje tablonuz hazır. Kuş tüyleri yerine kurumuş yaprakları ve ağaç dallarını da kullanbilirsiniz.

Gezilerinizi Tablolaştırın

Hayalini kurduğunuz geziye çıkmış pek çok anı biriktirmiş olabilirsiniz. Peki bu anıları tablo haline getirmeye ne dersiniz? Beyaz bir fon üzerine gittiğiniz yerin adını renkli boyalarla yazın, yazı etrafına oradan aldığınız kartpostalları, magnetleri, küçük objeleri sabitleyin. Hatta yanına biletinizi dahi ekleyebilirsiniz.

Tablolarda Ahşap Esintisi

Evimizin her yerinde görmeye başladığımız ahşap dekorasyon tabloları da ele geçirmiş durumda. Çerçevenizin içine isterseniz ahşaptan oluşturulmuş bir objeyi direk ekleyebilir, isterseniz çerçevenizin içini farklı renk tonlarındaki ahşaplar ile tamamen kaplayabilirsiniz. Kaplama işlemini yaparken renk tonlarından faydalanıp gölgeler oluşturabilir, bu sayede görünümü daha dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

Tablolar ile evinizin görünüşünü tamamen değiştirebilir, ev dekorasyonu için son derece farklı öneriler bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz