Spor Ev Dekorasyon Fikirleri

0
553

Özellikle hayatların da spor tarzı benimseyenler genellikle rahatlık başta olmak üzere kullanılabilirliğe önem vermekteyiz. Yani kullanılacak ürünlerin aktif bir şekilde kullanılabilir olması bu tip dekorasyonlar için en önemli etkendir. Şekil ise böyle tasarımlarda genellikle ikinci planda önem kazanmaktadır.

Spor tarzı mobilyalarda daha sade abartısız , daha canlı renkler ve en önemlisi işlevli  modeller görmekteyiz.

Geçtiğimiz yıl bu tarz modellerde yukarda da anlattığımız sadelik ve minimalizm bolca görmüştük. Bu senede bu modellerde farklılık görmeyeceğimiz kanaatindeyim. Evimizin en önemli yerlerinin başında gelen salonumuz şık bir görüntüye sahip olduğu kadar olabildiğincede konforlu olması gerekmektedir.

Spor ev dekorasyonuna gelin öncelikle evimizin salonundan başlayalım. Salonumuzda olabildiğince minimum eşya olması gerekmektedir. Bu tarzın dışındaki salon takımlarında bulunan çok eşya ihtişamlı görüntüden olabildiğince kaçınmalıyız. Gelelim ince detaylarımıza

  • Genellikle gereksiz kalabalıktan kaçınıp açık renkler kullanmak spor tarzını isteyenler için ideal bir dekorasyon yaratmaktadır.
  • Mekana renk ve hareket katmak için geometrik biçimli aynı renge ait perde ve puf tercih edilebilir.
  • Genellikle sportif giyimli insanların beyaz siyah gri renkleri tercih ettiğini görmekteyiz. Bu giyim tarzı mobilya ve dekorasyonda da kullanmak bu tür tarz için gayet iyi bir seçimdir.
  • Salonumuzda beyaz siyah ve gri rengi canlandırmak için yardımcı aksesuarlar kullanıp bunların rengini daha açık kullanmak bize yardımcı olacaktır.
  • Spor yapan insanlar evlerinde de buna devam etmek isteyebilir. Bunun için evlerinin bir bölümüne spor salonu düşünülebilir. Bu salonda oldukça sade renkler kullanmak ayrı bir hava katacaktır.
  • Evlerimizde bizi ilk karşılayan mekanlar antrelerimiz olup bu mekanlarda bu dekorasyonda olabildiğince minumum eşya tercih etmemiz güzel olacaktır. Bu bölümde modern askılık veya dolaplı bir ayakkabılık tercih edilebilir. Renk seçimi de yine olabildiğince sade renkler tercih edilebilir.
  • Mutfağımızda ise zemin ve dolaplarımız da siyah ve gri rengi tonlarını kullanıp, yardımcı dekor elemanları ile yani sandelye ve mutfak dolaplarımızın küçük bölümlerinde açık renkler tercih etmemiz ve yine güzel bir görüntü için rengi tasarıma uygun aydınlatma elemanları ile sportif bir mekan haline getirebiliriz.
  • Banyolarımız için yapacağımız yine sadeliği ön planda tutup iyi bir aydınlatma sistemi ile aradığımız sporluğu yakalabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz