Şekilli Asma Tavan Modelleri

0
750

Gün geçtikçe dekorasyon dünyasına yeni şeyler katılmaya başlıyor. Halbuki  hepsi aynı olup daha da üzerine koyarak gelişmekte. Böylelikle daha farklı ve güzel şeyler görmeye devam ediyoruz. Asma tavanlarda bu gelişim rüzgarından nasibini almış durumda. Birbirinden farklı güzel ve estetik tasarımlarla karşımıza çıkan asma tavanlar, evlerimize ayrı bir hava ve lükslük katmaktadır. Bu sebepten ötürü bir çok tarz kullanılıp çok tercih edilmektedir.

Eskiden asma tavan dendiğinde akıllarda canlanan tek bir şey vardı. Günümüzde ise asma tavan denince hangisi denmeye başlanmış bulunmakta. Eskiden birine misafirliğe gittiğimizde gördüğümüz led ışık asma tavan’ dan ötürü şaşkınlık ve hayrete düşerken şuan hemen hemen hepimizin evlerinde aydınlatma görürken olmayan evleri yadırgamaktayız.

Gergi asma tavan modellerinden sonra en sık gördüğümüz ve tercih edilen tavanı dekore etme ürünü olan asma tavan modelleridir. Bu modeller evimizi daha şık ve estetik göstermenin yanında klasik modeller içinde çok uygun bir seçimdir. Özellikle uyguladığımız yerlere daha modern bir tasarım havası getirirken çok hoş bir hava katmakta. Evimizin dışında şuan hemen hemen tüm kapalı alanlarda örnekleri görmekteyiz. Sadece evimizin dekorunun dışında ses,aydınlatma,yalıtım içinde örneklerini görmekteyiz.

Led ışıklı asma tavan örnekleri dekorasyonumuza ayrı bir uyum göstermektedir. Özellikle tavanlarımızın daha güzel ve estetik görünmesi en güzel çözümdür. İşyerlerinde de bir klasik ve modern yöntemlerle bir arada örneklerini görmekteyiz. Bu nedenden ötürü yeni yapılan binalarda alçıpan asma tavanlarını görmekteyiz. Yeni yapılan evlerde özellikle iç mimarlar tarafından tasarlanıp evimize çok hoş ve estetik bir görüntü katmaktadır. Bir diğer özelliği de perdemizin kornişlerini saklayarak orda ki çirkin görüntüye izin vermemesidir.

Asma Tavan Örnekleri

  • Renkli Asma Tavanlar

Genellikle yatak odalarımızda kullanabileceğimiz renkli tavan örneğidir. Eski tarz düz duvarlardan ziyade odamıza renkli asma tavan yaptırarak daha şık göz alıcı hale getirebiliriz. Özellikle üzerine de yardımcı aksesuar olan renkli avizeler kullanarak çok hoş bir görüntü elde edebiliriz.

  • Şık Asma Tavanlar

Evlerimizin salonlarında kullanabileceğimiz ve herkesin beğenisi alan bu tasarımla salonumuzu daha güzel bir hale getirebiliriz. Özellikle asma tavanın içine kullanacağımız ledlerle tavanımızı aydınlık katıp oldukça estetik durmasını sağlıyabiliriz.

  • Şekilli Asma Tavanlar

Birçok modelde asma tavan örneği olduğunu söylemiştik. Evinde geometrik desenler isteyenler ve klasiklikten uzak olmak isteyenler için muazzam bir tercihtir. İsteğimize bağlı olarak farklı modellerde asma tavanlarla evimize ayrı bir hava katabiliriz. Yine içindeki led aydınlatma sistemi ile daha tavanımızı aydınlatabilir salonumuzu daha estetik hale getirebiliriz.

  • Işıklı Asma Tavanlar

Özellikle evinde aydınlatmaya önem verenlere önerebileceğim ve asma tavanla birlikte evimize farklı bir hava katan modellerdir. Led ve spotları ardında kullanarak daha aydınlık bir ortam oluşturabiliriz.

  • L Şekilli Asma Tavanlar

Daha önce söylediğimiz gibi çok farklı ve modelde asma tavan örnekleri mevcuttur. Çok görmediğimiz bir örneği de L şeklindekidir. Model L harfinde olup ardına yerleştirilen aydınlatma sistemi ile çok ayrı bir hava oluşturmaktadır.

  • Şeritli Asma Tavanlar

Evlerimizde çok görmediğimiz genellikle mağazalar ve ofislerde iş yerlerinde karşılaştığımız asma tavan türüdür. İddalı bir ofis açmak isteyenler için şeritli asma tavanların arasındaki aydınlatma sistemi müthiş bir tercih olacaktır.

  • Dairesel Asma Tavanlar

Abartıdan uzak durmak isteyenler için bu tercih oldukça idealdir. Sadece odamızın ortasında bulunan dairesel asma tavan odamıza da bir avize gibi görünmektedir. Dairesel şeklindeki aydınlatma sistemi ile sade ve estetik bir görüntü bizlere sunacaktır.

CEVAP VER