Sarı Renk Ev Dekorasyonu Modelleri

0
42

Son dönemlerde artık ev dekorasyonunda ağır ve sıkıcı renkler değil, daha çok sizi iyi hissettirecek ve size ilham verecek renkler yer alıyor. Kırmızılar, pembeler, maviler, morlar… Bu okuyacağınız yazıda ise sarılar yer alacak.

Sarı en sıcak renlerden biridir. Aydınlıktır, ruhunuza ışık tutar. Belki güneşi çağrıştırır, samimiyet ve sıcaklık verir. Belki tuttuğunuz takımın bir parçasıdır, lacivert, kırmızı, siyah gibi objeler ile onu hatırlatırsınız kendinize. Sarı yeni doğacak günün habercisidir, umuttur. İçinde bulunduğunuz düzenden, griden, siyahtan ve ya karamsar renklerden sıkıldıysanız sarı, ev dekorasyonunuz için tam aradığınız renktir. Sarı dekorasyon ürünleri kullanarak bile bir parça güneş koyabilirsiniz evinize.

İlhama Yakın Markaj

Şu son dönemde çok sık rastlamışsınızdır ve ya birazdan okuyacaklarınız ile bakıp bulacaksınızdır. Zikzaklı, geometrik desenli siyah beyaz halılar. Onları koyduğunuz evin dekorasyonun kötü olması için çok uğraşmanız gerekir. Her şeye yakışır neredeyse. Tabi en çok sarıya… Siyah beyaz geometrik desenli halınıza uygun hem spor hem şık bir koltuk. Diğer seçeceğiniz halınıza uygun koltuklarında adeta assolist gibi parlayacağınıza hiç şüpheniz olmasın. Siyah ve beyazın içerisinde umut ile parlayan bu sarı koltuk size ilham verecek ve evinize gelenlere kendine hayran bırakacaktır. Ev dekorasyonunda renk uyumu nasıl yaratılır sorusunun en net cevabı siyah beyaz ve sarıdır. Sizlere karanlığın ardından her zaman bir güneş doğacağını anlatır.

Bir Parça Olsa Bile “Sarı Sarıdır”

Geçmişten beri devam eden klasik Türk örf ve adetlerinde sarı, yeşil gibi canlı ve patlayan renler özellikle salonlarda seçilmeyi bırakın adı bile anılmaz. Çünkü bu teyzelerin hoşuna gitmeyebilir ama sonuçta o evde siz yaşayacaksınız onlar değil. Tül perde, güneşlik, stor perde, fon perde derken hepsini beyaz ve beyaza yakışan soft perde seçer insanlar. Bembeyaz koltuklara, beyaz perde ne desin. Beyaz koltukların yanında güneş gibi duracak sapsarı fon perdeler mesela… Hem size genç olduğunuzu hissettirecek hem de canlılığı ve umudu her zaman evinizde bulunduracak. Ama yok ben beyaz perde isterim diyorsanız da beyaz perdelere, koltuklara uygun sapsarı duvarlar… İçiniz açılır. Bizden söylemesi. Sarı ev dekorasyonu yapmaktan kaçınmayın.

CEVAP VER