Salonunuzun Havasını Değiştiren Aksesuar Modelleri ve Renkleri

0
53

Evinizin salonu misafirlerimiz için şık olması gerekirken sizin için konforlu olması gerekir. Günümüzün yaşam alanı olan salonlar, eski zamanlarda kapısının misafirden misafire açıldığı, daima mum gibi durması gereken, ağır koltuk takımları ve duvardan duvara vitrinlerin olduğu alandı. Şimdilerde ise salonlar insanların yaşam alanına dönüştüğü için, rahatlık ve konfor ön plandadır. Salonunuzda konfor sağlarken şıklığı da unutmamak gerekir. Salonunuz da yapacağınız, fazla parasal yüke mal olmayacak ufak tefek aksesuar değişiklikleri salonunuzun havasını değiştirecektir.

Renkli Kırlentler Salonu Renklendirir

Salonun odak noktası olan koltuklarınızın rengi ve modeli ne olursa olsun, renkli kırlentler salon dekorasyonunuza renk katarak salonunuzun havasını değiştirecektir. Maliyeti az olan kırlentler, İskandinav, Akdeniz veya Klasik stillerdeki tüm salonlarda rahatlıkla kullanabilir. Açık ve düz renkli koltuklarda kullanacağınız kırlent renk seçimi daha kolaydır. Hemen hemen her renk ve deseni kullanabilirsiniz. Koyu renk modellerde ise açık renkli kırlentler, salona aydınlık sağlar. Desenli koltuklarınız varsa koltuk zemine uygun renkte düz kırlent renkleri seçebilirsiniz.

Duvarlar Boş Kalmasın

Kanepenizin kırlentleri ile uyumlu renkte kullanacağınız bir duvar tablosu salonda uyumlu bir şıklık yaratacaktır. Kırlentlerinize uygun renkte resim ve desenleri çerçeveletip kanepenizin olduğu duvara asabilirsiniz. Bir de bu desenlere uygun bir halı, uyumu tamamlayacaktır. Salonunuz küçük ise salonu daha geniş göstermek amaçlı duvarınızda ayna da kullanabilirsiniz. Salonunuzun derinliğini arttırarak, şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Salon Aydınlatmasını Değiştirin

Tavan aydınlatması salonun stiline uygun olması gerekir. Ağır veya klasik tarzdaki bir salonda spor bir tavan aydınlatması yanlış bir seçim olacaktır. Açık renk ağılıkta olan bir salona, renkli taşlardan oluşan bir avize salonun anbiyansını değiştirecektir. Salonun bir köşesine koyacağınız ayaklı köşe lambası salonunuzda farklılık yaratacaktır.

Çiçek Kullanın Eviniz Çiçek gibi Olsun

Salon aksesuarları ile değişiklik yapmadan, mevcut aksesuarlara farklı görünümler kazandırarak değişiklik yaratabilirsiniz. Örneğin, vazonuza koyacağınız canlı çiçekler salonunuzun kokusunu ve havasını değiştirecektir. Canlı çiçek rengini her gün değiştirerek, salonunuzun her gün farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Canlı çiçek yerine gerçeğe yakın yapay çiçekte kullanabilirsiniz.

CEVAP VER