Salonunuzu Değiştirmeye Karar Verdirecek, 10 Ev Dekorasyon Salon Örneği

0
177

Evinizin her bölümü gibi salonunuz da hem rahat olmasını hem de kullanışlı olmasını istediğiniz bir bölümdür. Bazen evinizin dekorundan sıkılabilirsiniz ya da eşyalarınızın eskidiğini düşünebilirsiniz ve yeni dekorasyon için kollarınızı sıvayabilirsiniz. Salonunuz ise dekorasyonunu en çok önemsediğiniz bir alandır çünkü misafirlerinizi salonunuzda ağırlarsınız ve evinizde zamanınızın büyük bir kısmını da salonunuzda geçirirsiniz. O zaman salon dekorasyonu nasıl yapılır fikir sahibi olmanızda da fayda vardır.

Salonunuza Otantik Dokunuşlar Yapın

Eğer iç içe geçen bir salon modeliniz var ise salonunuza otantik dokunuşlar ile yeni bir hava katabilirsiniz. Örneğin; kalın ahşap modelli bir oturma grubu ya da salonunuzun tam ortasına alanın büyüklüğüne uygun kalıp ahşap bir masa salonunuzun havasını değiştirecektir.

Tablo Gibi Bir Salon Yaratın

Sade ve aynı zamanda şık bir salon istiyorsanız Feng Shui yöntemlerini salonunuzun dekorasyonunda uygulayabilirsiniz. Bu bağlamda ev iç dekorasyon örnekleri size salonu dekorasyonunuz sırasında ilham verecektir. Feng Shui yöntemleri sayesinde salonunuza adeta bir tablo görüntüsü verebilirsiniz.

Geniş Salonlarda Bu Koltuklar Muhteşem

Salonunuz oldukça geniş ise dekorasyonunuzda oval ya da L koltuklar kullanabilirsiniz. Geniş salonlarınız bu koltuk modelleri ile daralmayacak ve ferah bir görünüme sahip olacaktır.

Salonunuzu Kullanışlı Hale Getirin

Şayet dekore etmek istediğiniz salon çok büyük ise salonunuzu bölümlere ayırarak dekorasyona başlayabilirsiniz. Mesela; salonunuzun bir kısmını misafirleriniz için oturma alanı olarak dizayn ederken bir bölümünü de keyifli yemekler yiyeceğiniz yemek bölümü olarak tasarlayabilirsiniz.

Farklı Renkler Hava Değiştiriyor

Salonunuzun dekorasyonunda kullanacağınız koltukların renklerini farklı seçebilirsiniz. Böylece salonunuz hem daha renkli görünürken hem de sıra dışı bir hal alacaktır.

Duvarları Unutmayın

Salon dekorasyonunda dekorasyon ürünleri kadar duvarlar da son derece önemlidir. Eğer duvarınız uygunsa tamamen bir duvara yapıştıracağınız bir duvar kağıdı ya da taş işlemesi tüm gözleri üzerine çekecektir.

Salonunuzda Sade ve İlgi Çekici Tasarımlar Yaratın

Salonunuzda sadelikten yanaysanız buna rağmen ilgi çekici bir salon dekore edebilirsiniz. Mobilyalarınız ve objeleriniz sadeliği taşıyor ise ufak detayları ilgi çekici detaylar şeklide seçtiğinizde hem sade hem de cezp edici bir salona sahip olabilirsiniz.

Tavan Deyip Geçmeyin

Salonunuzun dekoru kadar tavanınız da oldukça büyük önem taşımaktadır. Unutmayın ki tavanınız da salonunuzun bir parçasıdır! Bu nedenle de salon dekorasyonu ile bütünlük sağlamalıdır. Şayet abartılı bir salon dekoru tercih edecekseniz tavanın daha sade olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde salonunuz çok fazla göz yoracaktır.

Salonunuzda Deri Şıklığını Yakalayın

Salon dekorasyonunda son dönemlerde trend haline gelen deri kullanımı büyük bir ilgi görmektedir. Sade ve düz bir salon dekorasyonunda kullanacağınız deri detaylı koltuk takımı ya da dekorasyon ürünleri sade olan salonunuza şıklık katacaktır. Ayrıca deri kullanımı salon dekorasyonu önerileri arasında çok sık kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz