Salonunuzda Şıklık Rüzgarları Estiren 10 Öneri

0
74

Şık salon dekorasyonu, günümüzde herkes için farklı fikirlerle birleştirilerek ortaya çıkarılan önemli bir iş haline geldi. Siz de kendi salonunuzu tasarlamak istiyorsanız, aşağıda sizlere sunduğumuz birbirinden farklı 10 öneriden fikir alabilir, salonunuzu bu dokunuşlarla çok daha farklı dekore edebilirsiniz

Duvar Rengi ve Duvar Kağıdı

Duvarlarınızın rengi, parkenizle ve kullandığınız mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Klasik beyaz duvarlardan ziyade iki renkli duvar boyama işlemiyle salonunuza, modern ve şık bir hava katabilirsiniz. Ayrıca duvar kağıdı kullanmak isterseniz büyük desenli duvar kağıtlarını tüm duvarlarda kullanmaktan kaçının.

Avize ve Işıklandırma Seçimi

Salon aydınlatmasının önemli bir adımı da salonunuzu şıklıkta bir adım öteye taşıyacak avize seçimi olacaktır. Avize salonunuzla uyumlu olmalı, odanızın büyüklüğüne göre seçilmelidir. Ayrıca tavana gömülü lambalar, ayaklı lambaderler ya da asma tavanlar da salonunuzdaki şıklığı arttıracaktır.

Şömine Kullanın

Şömineli salonlar her daim, bir adım öndedir. Salonunuzda zevkinizi yansıtacak, modern ve şık bir şömine kullanmak çok da zor değil. Yeni üretilen ve klasik şömine havası veren elektrikli şömineler, şömine kullanımını konforlu hale getiriyor.

Tablolar ile Salonunuzu Zenginleştirin

Seçeceğiniz uyumlu tablolar ve yeni model kanvas tablolarla, salonunuzu daha zengin bir görünüme sokabilir, hem de sanat sevginizi insanlara şık bir yolla göstermiş olursunuz.

Halı Seçiminin Önemi

Salon dekorasyonunda halının önemi evin diğer bölümlerine göre daha önemlidir. Günümüzde çok çeşitli renkte ve modelde halı örnekleri mevcuttur. Salonunuzdaki mobilyalara ve perdeye uygun halı rengi seçmek şık bir salon tasarlamak için önemlidir.

Kitaplık Kullanın

Salonunuzun bir bölümünde kitaplarınız için modern bir kitaplığa yer vermek, hem daha çok okumanıza teşvik edici bir etki yaratır, hem de duvarlarınıza ve mobilyanıza uygun, farklı bir kitaplık seçerek şık salon dekorasyonu için önemli bir alternatif üretebilirsiniz.

Perde Seçimi

Perde seçimi salonun renk uyumu açısından önemli bir konudur. İster mobilyalarınızla aynı renk, isterseniz de tamamen zıt bir renk ile kontrast yaratarak salonunuzda kendi içinde bir bütünlük yaratabilirsiniz.

Aynalar ile Salonunuzu Genişletin

Farklı boyutlarda aynalar kullanarak salonunuzu daha geniş gösterebilir, daha şık bir hava yaratabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu

Duvarlarınızda dekoratif raflar, ahşap paneller kullanmak ve bunların üzerinde çeşitli şık biblolar, fotoğraflar sergilemek salonunuza modern bir görünüm kazandıracaktır.

Mumlar Kullanın

Farklı renk ve boyutlarda alacağınız kokulu veya sade mumlarla şık salon dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER