Salonunuzda Kullanabileceğiniz Bitkiler

0
195

Bitkilerin ferahlatıcı gücü herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Ayrıca yaşam alanlarına hem doğal bir görünüm oluşturan ve güzel kokular sağlayan bitkiler birçok dekorasyon fikrinde kullanılabilmektedir.

Çoklu Saksı Setleri:

Kaktüsler ya da büyük yapraklı bitkiler çoklu kullanımla yaşam alanlarına katıldığında çok daha şık bir görünüm oluşturmaktadır. Pencere alanınız açıksa pencere kenarına bu çoklu saksılardan koyabilir ve saksı renklerini çeşitli ve desenli seçebilirsiniz. Fesleğen, kaktüs, menekşe gibi bitkiler bu tarz alanlarda hoş durmaktadır.

Çiçekleri Askıda Ve Duvarda Kullanın:

Sadece saksı halinde değil askıda çiçekler de oldukça şık duran dekorasyon örneklerindendir. Aşk merdiveni, sardunya gibi çiçekler askıya yakışan ve ideal olan çiçekler arasındadır.

Ayrıca bu tarz bir görünüm yaşam alanınıza farklı bir hava katacaktır. Yine duvarlarda da rengarenk saksıları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Duvarda çiçek açmış hissini veren bu tarz dekorasyon fikirleri için birçok saksı çiçeğini kullanabilirsiniz.

Çiçek Yetiştirmeyi Beceremiyorsanız:

Eğer aldığıız çiçekleri hemen solduruyor ya da öldürüyorsanız evinizde çiçek beslemek istemeyebilirsiniz. Ancak bu durumlarda da kullanabileceğiniz bitkiler birçok çiçekçide mevcut. Çok az bakım gerektiren ve uzun ömürlü olan bitkiler size en uygun salon bitkisi olacaktır.

Bu çiçekler arasında barış çiçeği olarak bilinen ve beyaz çiçekleri ile oldukça dekoratif duran salon bitkisi en başta gelmektedir.

Fazla ışığa ve suya ihtiyacı olmayan ayrıca dört mevsim çiçek açabilen barış çiçeğini rahatlıkla evinizde kullanabilirsiniz. Sadece evcil hayvanı olanlar için bu çiçek toksik etki yaptığından önerilmez.

Köşe Alanlar İçin Yapraklı Salon Bitkileri:

Salonunuzda boş duran ve güneş ışığı alan köşe alanlar bitkiler için ideal alanlardan biridir. Uzun ömürlü olan yapraklı salon bitkileri sürekli büyür ve mekana farklı bir hava katar.

İleriki dönemlerde ulaşacağı boylar dikkate alınarak uygun alan yaratılmalı ve satın alınmalıdır. Bu tarz yapraklı salon bitkilerini kendi ile aynı olan bitkiler ile gruplandırarak hergün ılık su ile spreyleme yapmalı ve sevgi göstermelisiniz.

Ayrıca soğuk havalarda çok soğuğa maruz bırakmamalısınız. Monstera, benjamin, difenbahya ve kurdele yapraklı salon bitkilerindendir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz