Salonlarınızı Gri’yle “Renklendirin”

0
203

Evlerimizin en gözde yerleri salonları dekore ederken en rahat kullanılabilecek renklerden biri de gridir. Pastel ya da parlak pek çok renkle çok kolay bir uyum sağlayan gri, son yıllara kadar çok da tercih edilen döşemeler arasında yer almıyordu. Ancak son yıllarda daha da göze çarpan, spor tarzı ve şıklığı bir arada yaşatan gri renk mobilyalar, özellikle gençler arasında daha da tercih edilir hale geldi.

Salon dekorasyonunda gri renkli mobilyaların hayatımıza girmeye başlamasıyla farklı renk kombinleri de gündeme geldi. Siyah rengin asaletini, beyazın aydınlığını kendinde bütünleyen gri renk, mobilyalarda da aynı etkiyi yaratınca daha çok tercih edilmeye başladı. İlk etapta mobilya sektörü, yoğun olarak siyahla kombinlenen gri mobilyalar sunsa da daha sonraları müşterilerin de talepleri üzerine gri koltuk kombinlerine farklı renkler de eklendi.

Uyumlu Gri”yle Salonda Harikalar Yaratın

Renk kartelaları içinde pek çok renkle uyumu yakalayabilen griyi, limon sarısından kırmızıya, maviden beyaza kadar pek çok renkle bütünlemek mümkün. Dekorasyonda griye yakışan renklerden biri olan beyaz, griyle birleştiğinde ortama daha da aydınlık bir hava kazandırıyor. Gri koltuk takımlarınızı sade beyaz tüller ve gri fon perdelerle kombinleyebilir ve yine açık renk bir halıyla ortamı daha da ferah ve sakin bir hale getirebilirsiniz.

Gri Sayesinde Renklerden Korkmayın

Eğer renkli ortamlar seviyor ama dekorasyonunuzu yanlış kombinleyerek boğucu bir ortam yaratmaktan korkuyorsanız gri koltuk takımları tam size göre. Limon sarısı minderler ve yine bu renklerdeki aksesuarlarla gri koltuk takımları uyum sağlayacaktır. Koltuk takımlarınızı gri seçmeniz halinde belki de dekorasyonda hiç aklınıza gelmeyecek bir rengi, limon sarısını da evlerinize taşıyabileceksiniz.

Aynı şekilde fuşya da gri mobilyalara yakışan renkler arasında ilk sıralarda kendini gösteriyor. Pembenin en canlı hali olan fuşya detaylar kullanarak gri renkli mobilyalarla hem çok şık hem de modern salonlar yaratabilirsiniz.

Yılların Ayrılmayan İkilisi Gri ve Kırmızı

Hemen herkesin renk kombinlerinde sıkça kullandığı gri ve kırmızı da salonlara sade bir şıklık kazandırıyor. Berjer veya puflarınızı kırmızı, ikili ve üçlü koltuklarınızı gri seçip, koltukların üzerine koyduğunuz kırmızı minderlerle çok tarz bir salon yaratmak mümkün.

Bunların dışında pembe, mavi, turkuaz, mor, lila ve tabii ki de siyah da dekorasyonda griye yakışan renkler arasında yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz