Salonlarda Tek Rengin Baskısından Kurtulun

0
187

Eskiden salon rengine baktığımız zaman genelde beyaz duvar boyası ve her biri farklı bir tarzda ve renkte olan eşyaları görürdük. Ancak günümüzde herkes bilinçli hareket ediyor ve araştırarak karar veriyor.

Bunun sonucunda da salonlar tek tip olmaktan çıkıyor. İlk değişiklik salon duvarlarının farklı bir renge boyanması ile başlamış, ardından da duvarlar kendi içinde ayrışmış ve tek renk olmaktan çıkmıştır. Salonunuzu dekore ederken öncelikle salon ne renk olmalı diye düşünün ve hangi renklerin hakim olmasını istediğinize karar verin.

Ardından bu renklerin ahengini eşyalarınız ve duvar boyanız ile yakalamaya çalışmalısınız. Açık renk koltukların hâkim olduğu bir salonda duvarların da açık renk olması ortamı boğacaktır. Bunun yerine salon boyası renkleri arasından tercihinizi yaptıktan sonra her duvarı olmasa da en azından bir duvarı aynı rengin farklı bir tonu ile boyayıp, iki rengin ahengini yakalayabilirsiniz.

Duvar Kâğıdı ile Zenginleştirin

Bir diğer seçeneğiniz de duvar kâğıtlarıdır. Eskiden her duvara uygulanan duvar kâğıtları, şimdilerde sadece bir duvara uygulanarak salonun tek renk baskısından kurtulması amaçlanmıştır.

Ayrıca, duvar kağıtları da son dönemlerde geliştirilip, 3D olarak beğeninize sunulmaya başlanmıştır. Böylelikle salon duvarlarınızda sadece standart boyalar değil, dilediğiniz derinliği elde edebileceksiniz.

Taş Duvarlar ile Renklendirin

Salonlarda uygulanan son trendlerden biri de taş duvarlardır. Salon duvarınızın üç kısmı aynı renk boyanıp, dördüncü duvar ise taş duvar yapılarak ortama daha nostaljik bir hava katılmaktadır.

L Salonlar Unutulmamalı

Eğer evinizde L salonunuz varsa o zaman mutlaka son trend olarak yemek odası ve salon kısmını bölümlendirerek ayırmalısınız.

L salonlarda duvar kağıdı kullanarak ortamı boğmak yerine, yemek odasını sıcak renklere, salon bölümünü de yemek odasına uyacak bir renge boyayarak hem modern hem de canlı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Diyelim yemek odanızda sarı rengin bir tonunu uyguladınız, salon bölümünde de grinin bir tonunu uygulayarak, soğuk ve sıcak rengin zıtlığı ile harikalar oluşturabilirsiniz.

Tabi duvar boyasını çeşitlendirirken salondaki eşyaları dikkate almalısınız, özellikle de perde koltuk renk uyumu göz önünde bulundurulmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz