Salonlarda Sarı Renk Mobilyalar Kullanarak İlginç Bir Görünüm Elde Edin

0
146

Sarı, renk olarak cesur; ancak kombinlenmesi zor renktir. Ama doğru kullanıldığında ortaya çok renkli görüntüler çıkabilir. Bugün size sarı rengini evinizde nasıl kullanabilirsiniz onu anlatıcaz.

Sarı Koltuk Kombinasyonları

Koltuk takımlarınızı tek renk yerine iki rengi kombine ederek kullanabilirsiniz. Üçlü koltuğunuzu bir renk tekli koltuğunuzu başka bir renk yapabilirsiniz. Burada önemli olan doğru renkleri kombinlemek. Sarı rengi ile en güzel uyabilecek renkler gri, askeri yeşil, mavi, beyaz renkleridir. Eğer sarı rengi biraz daha öne çıkarmak istiyorsanız büyük koltuğunuzu sarı yapın veya tam tersi geriye atmak için tekli sarı koltuk yapabilirsiniz. Ya da ikisi de eşit baskınlıkta olsun diyorsanız aynı boyuttaki koltuklara rengi eşit dağıtın.

Sarı ile Küçük Dokunuşlar

Eğer evinize cam masa almak istiyorsanız; fakat size çok sade geliyorsa masanızın ayaklarını sarı renkli yaparak güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Aksesuarda Sarı

Sarıyı ortaya çıkarmak değil de ortama renk katması içinde kullanabilirsiniz. Bunun için aksesuar seçimlerinde bu rengi kullanabilirsiniz. Mesela gri bir koltuk takımınız var, odaya sarı abajur alarak neşeli bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ton Ton Sarı

Sarının her tonu farklı bir güzel. Eğer acaba hangi tonunu kullansam diye düşünüyorsanız işte size şahane bir fikir: hepsini kullanın. Nasıl mı? Kitaplığınızı enine uzun yaptırın ve en açık sarıdan itibaren koyuya doğru boyayın. Oluşan ahenk çok hoşunuza gidecektir.

Mutfakta Sarı

Sadece oturma odalarında değil kadınlarımızın çok kullandığı mutfakta da içimizi ısıtıcak renklere ihtiyacımız var. Yine doğru bir şekilde sarı rengini kullanarak renkli bir mutfak elde edebilirsiniz. Örneğin mutfak dolaplarınızın üst kısmını beyaz alttaki dolapları ise sarı yapabilirsiniz ya da mutfağınız genişse hardal sarısı bir koltuk koyarak renk katabilirsiniz.

Masada Renk

Rengarenk bir masa takımı oluşturabilirsiniz. Mesela masanızı beyaz, iki sandalyenizi sarı iki sandalyenizi siyah yaparak renkli bir yemek ortamı oluşturabilirsiniz.

Bu önerilerimize benzer kombinler ile sarı rengini doğru kullanarak çok renkli; ama göz yormayan neşeli bir ortam oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz