Salonlarda Gri Ve Sarının En Güzel Hali

0
372

Hani derler ya zıt kutuplar birbirini çeker diye. İşte bu uyumu ev dekorasyonuna yansıtmak isteyenler, evlerinde özellikle de salonlarında alışılagelmiş renk uyumlarının dışına çıkmayı severler.

Denenmemişi denemek isteyenler salonlarına gelen misafirler ile görücüye çıkarlar ve gelen herkesi kendi tarzlarına hayran bırakırlar.

Sizlere bu yazımızda, alışılagelmiş renklerin dışında bir ikilinin uyumundan bahsedeceğiz. Griye yakışan renkler arasında belki de aklınıza gelmeyecek bir renktir sarı.

Sarının canlılığı, grinin ağırlığı ile buluşunca…

Sarı rengin sıcaklığı ve canlılığı ile grinin soğukluğu ve ağırlığı herkes tarafından bilinmektedir. O sebeple bu ikili salonlarda uyum sağlamaz gibi görünse de, aslında bir araya geldiklerinde herkesi kendilerine hayranı bırakırlar. Gri ile sarıyı birarada kullanmak isteyenlerin aklına tek bir kelime takılır. ‘Nasıl?’

Duvarların uyumu…

Duvarlarınızı griye boyayarak, ortama bir soğukluk katacağınızı ve bu durumun da salon için uygun olmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü siz hiç gri duvarı sarı nişler ile renklendirmeyi düşündünüz mü? Cevabınız hayır ise, denemenizde fayda var.

Koltuklar ile halı mı?

Gri renk koltuk kombinasyonları oluşturmak istiyorsunuz ve bir yere de sarıyı sıkıştırmak istiyorsunuz. O zaman gri renk koltuklarınızı sarı renk kırlent ile canlandırabilirsiniz. Ya da gri koltuklarınıza uyumlu olan sarı renkli bir halı ile hareketlendirebilirsiniz. Bir diğer kombinasyon tercihiniz de sarı koltuklar ile uyum sağlayabileceğiniz gri halılardır.

Grinin ortama kattığı modern ve ağır detaylar ile sarının uyumu herkesi kendine hayran bırakacak türden. Son dönemlerin en trend ikililerinden biri olan koltuk takımından bağımsız olan berjerler de bu ikili için uyum sağlayabilecek türden.

Gri koltuk takımınızın kombinesi olarak sarı bir berjer kullanabilirsiniz. Böylelikle hem modayı salonunuza yansıtmış olursunuz hem de kimsenin denemediği bir uyumu denemiş olursunuz.

Sarı aksesuarlar mı?

Hiç aklıma gelmedi diyorsanız, gri koltuk takımı dekorasyonu ile sarı aksesuarları bir arada hiç görmemişsiniz demektir.

Çünkü salonunuzda kullandığınız gri koltuk takımınızın yanı sıra sarı aksesuarlarınız ve abartıya kaçmamak koşulu ile sarı fon perdeler ile mükemmel bir ikili oluşturabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz