Salonda Hükmü Büyük: Yemek Masaları

0
117

Salonlar en göz alıcı odalardır. Özenli günlerr, önemli yemekler ve deperki misafirler salonda ağırlanır. Kültürümüzde misafirin ayrı bir yeri vardır. Misafire özenle yemekler hazırlanır, ikramlar sunulur. Bu nedenle salon dekorasyonu önemlidir. Salonun ana ürünlerinden biri yemek masasıdır.

Yemek masaları en güzel, özenle hazırladığınız yemekleri sunmanıza olanak sağlar. Yemek masaları özellikle salonunuzun tarzına uygun seçilmelidir. Modern, retro, vintage veya canlı modern tarzlarda seçimler yapabilirsiniz. Yemek masası modelleri bu tarzları yansıtacak şekilde üretilmiştir. Aklınızda olan her fikir için yemek masası modeli bulunmaktadır.

Yemek Masanız Salonunuzun Boyutlarıyla Uygun Olmalı

Yemek masası seçilirken salonunuzun şekli ve kolonların yeri önemlidir. Masayı koyacağınız yer çok fark katabilir. Salonda rahat yemek servis yapılacak, insanları rahat ettirecek bir yer seçmelisiniz. Diğer bir önemli nokta ise salonunuzda kullandığınız renklerdir. Nostalji salonlar için özellikle retro tarzda masalar ilgi görmektedir.

Retro tarzı renkli aksesuar ve yemek masalarıyla çok şık olacaktır. Canlı ve modern bir salon takımına sahipseniz salonu aynı renge boğmayarak açık ve sade renkler tercih edebilirsiniz. Yemek masası fikirleri çok çeşitlidir. Burada önemli olan renk ve bütünlüktür. Ev sahiplerinin özellikle de hanımların salonlarında kendini iyi ve rahat hissetmesi öncelik olmalıdır.

Rahatlık ve Şıklık Bir Arada

Yemek masaları kalabalık yemekler için açılıp kapanarak büyüyebilen modeller seçilebilir. Misafir sayısına göre masa ayarlanabilir. Bu sayede rahat bir yemek garantisi verebilirsiniz. Yemek masası tasarımları salonun tarzıyla uyumlu olmalıdır. Yemek masası yuvarlak, dikdörtgen veya kare olabilir. Uzun ve dar salonlara yemek masası dizayn edilirken paralel şekilde konulabilir. Salonun şekline göre dekorasyon yapmak önemlidir. Salonda boşluklar kalmamalı, göze batmamalıdır.

Yemek masaları ahşap tercih edilebilir. Modern salonlarda ahşap oldukça sık kullanılır. Renk geçişi de beyaz, krem ve bej tercih edilebilir. Retro tarz ise daha çok canlı renkler kullanılır. Retro tarzın renkleri kırmızı, yeşil, turuncu ve tonlarıdır. Bu tarz nostaljik bir hava katmakta, evin havasını değştirmektedir. Tarzınıza uygun renklerde ve malzemeler yemek masaları bulabilirsiniz.

CEVAP VER