Salonda 3 Boyutlu Duvar Panellerinin Etkileri

0
43

Bir evin dekorasyonunda en çok dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken yer her zaman salonudur. Salonunuzun dekore ederken, rahat, göze batmayan, kullanışlı ve misafirlerinizi ağırlarken hiç zorluk çekmeyeceğiniz bir tercihte bulunmalısınız. Ayrıca bu dekorasyonu gerçekleştirirken de kendi zevkiniz ve tarzınızı ortaya koymanızı sağlayan detaylara yer vermeniz de oldukça önemlidir.

Salonunuzun göz alıcı renklere, modern bir tarza ve büyüleyici bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız bu isteklerinizi kolaylıkla yerine getirebilecek 3 boyutlu paneller tercih edebilirsiniz. Bu paneller sayesinde hem kendi tarzınızı rahatlıkla yansıtabilir, hem de misafirlerinizi bu göz alıcı ortam ile kendilerinden geçirebilirsiniz. Gelin, 3 boyutlu panellerin ev dekorasyonuna etkileri ve kullanım şekilleri nelermiş beraber bir göz atalım.

Dalgalı Desenler

Denizi çok seven ve o olmadan yaşamayan bir deniz insanıysanız, dalgalı desenlere sahip 3 boyutlu panelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem çok sevdiğiniz deniz hissiyatından kopmamış hem de bu hissiyatı misafirlerinize de yansıtmış olacaksınız. Ayrıca dalgalı desenlere sahip olanlar, en etkili 3 boyutlu paneller arasında yer almaktadırlar. Çünkü birçok farklı ev dekorasyonu çeşidine kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir.

Farklı ve İçten Bir Tarz

Salonunuzda sıcak, içten ve bir o kadar da mistik bir tarz yakalamak istiyorsanız. Koyu renklere sahip ve hafif çıkıntıları olan 3 boyutlu panelleri tercih edebilirsiniz. Kendi zevkinize göre kabartmalarını tercih edebileceğiniz bu paneller, değişik şekilleri ve işlemeleri ile hem misafirlerinizi kolaylıkla büyüleyebilecek hem de size, kendi yaratmak istediğiniz bir dünyanın içerisinde yaşama olanağı sağlayacaktır.

Teknoloji ve Estetiğin İnanılmaz Etkisi

İşte, salonda uygulanabilecek etkili 3 boyutlu paneller arasındaki en göz alıcı ve sıra dışı olan çeşit budur. Kabul etmeliyiz ki, uygulaması oldukça zordur. Hayalinizde canlandırdığınız tarzı birebir salonunuza yansıtabilmeniz için gerçekten büyük bir emek harcamanız gerekiyor. Fakat bunu başardığınız zaman ise hem size hem de misafirlerinize sanki farklı bir evrende, keyifli bir an yaşıyormuşsunuz gibi hissettirebiliyor. Bu tarzı yakalamanızı sağlayacak en önemli unsur ise ışıklandırma seçiminiz olacaktır. Tarzınız gibi ışıklandırmanız da farklı bir dizayna ve renge sahip olmalıdır. Işıklandırma ve panelin birebir uyumlu olması, bu panel tarzının olmazsa olmazıdır. Çünkü ışıklandırmada yapacağınız bir hata, bu panelin oldukça göze batmasına sebep olacaktır ve hayallerinizin suya düşmesine neden olacaktır. Bu yüzden bu tarzı oluşturmadan önce kabaca bir resmini çizmenizde fayda var. Aşağıda bu tarzın en güzel örneklerinden biri bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz