Salon Dekorasyonunda Ağaç Dallarını Kullanmak

0
167

Evinizde şık, organik, ucuz, eşi benzeri kimsede olmayan dekorasyon fikirleri mi uygulamak istiyorsunuz? Bunun için basit yaratıcı ve minimum seviyede ucuz dekorasyon fikirlerimiz var sizin için. Ağaç dallarını kullanarak süs eşyaları hoşunuza mı gidiyor?

Salonun Orta Yerinde Bulunan Kolon için Nasıl Bir Çözüm Bulabilirim?

Bazı evlerde salonun en göz alıcı yerindedir o kolonlar, yıkamazsın, yok sayamazsın. Peki ağaç dallarından yararlanarak kolonları nasıl kamufle edebilirim?

Bilek kalınlığında, budakları olan uzunlu kısalı, ağaç dallarını dip kısımlarından jütten kalın halatlar ile bağlayarak kolonun önü kapatılır. Ağaç dalları evin diğer kısımlarına göre verniklenebilir ya da ham bırakılabilir. Ağaç dallarının budak kısımlarına ise, minik aynalar, mumluklar, hatta aile fotoğraflarının bulunduğu çerçeveler asılabilir.

Yeteri miktarda uzun dalınız yok ise, bir marangozda ağaç dalınızı 1’er cm. olacak kadar daireler şeklinde kestirebilir, sonrasında kolonunuza silikon ile yapıştırabilirsiniz. Ağaç dallarının budaklı kısımları, aralara serpiştirilerek fotoğraf, ayna, mumluk asma şansını yine elde edebilirsiniz.

Fazlaca ince dalları olan bir kuru ağaç dalı radyatörün kullanılmaz hale getirdiği duvarınızda şık bir görünüm yaratabilir. Duvara tutturduğunuz ağaç dalının uç kısımlarına daire halinde parçalarını renklendirerek ya da ham halde ya da minik objeleri yerleştirerek ilginç size özel bir görüntü yaratabilirsiniz. Hayal dünyanızı serbest bırakın.

Evdeki Prizleri Gizlemek İçinse İdeal Bir Yol

Peki o eşsiz ağaç dalınızı ahşap, camsız bir çerçevenin içinde sergilemeyi hiç düşündünüz mü? Ahşap çerçevenin eni biraz geniş tutularak altına yerleştirilecek birkaç doğal taş daha otantik bir hava katmaz mı?

Zeytin Ağacının Kalın Bir Dalını Mumluk Olarak Kullanmaya Ne Dersiniz?

Dekoratif kuru ağaç dallarını nerede bulabilirim? Bu tarz dekorasyon malzemelerini bulabileceğiniz en ucuz yöntem, tatillerinizi otel dışında programlayıp, köylülerin kış için hazırladıkları kışlık odunları biraz kurcalamak olabilir. Bulduğunuz büyük ağaç dallarını taşımak sorun olabilir, bulunduğunuz yerde bir marangozdan istediğiniz ölçü ve şekillerde kesmesini isteyebilirsiniz.

Ağaç dallarının, yatak başlığından, ayna ya da resim çerçevesine, askılıktan, kitaplığa, niş şekillendirilmesinden, duvar tablosuna, hatta avizeye kadar birçok alanda kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

CEVAP VER