Salon Dekorasyonlarında Rahatlatıcı Renklerin Kullanımı

0
30

Yaşadığınız evin en önemli özelliklerinden biri ve evinizin tüm parçalarıyla uyumu sağlayan en güzel özellik elbette ki duvar rengidir. Soluk ve can sıkıcı renklerin olması sizi ruhen daraltacak ve psikolojik olarak baskı altında bırakacaktır. Ancak aksini düşündüğünüz de ise rengarenk ya da canlı tek bir renk ile boyanmış bir ev sizi huzurla besleyecektir. Doğru renkleri seçerek içinizi açacak görüntüler elde edebilirsiniz.

Bu Renkler Sayesinde İçiniz Rahatlıyor

Renk seçimlerinizi açık ve canlı tonlarda olacak şekilde seçerseniz doğru adımı atmış olursanız. Soluk renklerden daima kaçınarak, yaşayacağınız huzursuzluklardan kurtulabilirsiniz. “Hangi rengi niye seçmeliyim?” size bu konuda birkaç tüyomuz var.

Bu Tüyolar

  • Açık canlı ve sarı tonlarda seçeceğiniz sarımtırak renk harika bir seçim olacaktır. Bu rengin üzerine yapacağınız tasarımlarla uyumlu bir dekorasyon oluşturacaksınız. Sarıya yakışan en uyumlu renklerde küçük çiçekler yapıştırabilirsiniz.
  • Hafif ışıltısıyla parlak krem rengi ya da yağlı boya şeklindeki beyaz içinizi tamamen ferahlatacaktır.
  • Açık pembe tonlarını seçerek verdiği enerjiyi içinizde hissedeceksiniz.
  • Bej rengi tonu da ayrı bir renk ayrı bir hava yaratacaktır. Verdiği güzel görüntüsü sayesinde doyurucu bir izlenim verecektir.
  • Yapacağınız beyaz bir boya işlemi sonrasında bazı yerleri altın rengiyle detaylandırarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Buz mavisini seçtiğiniz zaman ise yaz aylarını ve denizi andırarak sizi huzurlu kılacaktır.
  • Açık tonlardaki renklerle yaptığınız boyalardan sonra duvarınızdaki rengi daha da canlandırmak adına sedefli boyalar kullanabilirsiniz. Bu sayede ışıltılı ve zengin görünümüyle hem sizleri fethedecek hem de gelen misafirlerinizin ilgi odağı olacaktır.
  • Koyu tonlardan uzak durmak da sizi açık tonlarda başarılı seçimler yapmaya yöneltecektir.

Kendin Yarat

Kendi renginizi kendiniz de yaratabilirsiniz. Mesela birkaç tane açık tonda seçtiğiniz renkleri birbirleriyle karıştırarak çok değişik ve muazzam renkler koyabilirsiniz ortaya. Bu da kimsenin aklına pek gelmediği için siz bir adım önde olacaksınız. Göze çarpan ahenkli renk sayesinde hem içiniz ferah kalacak hem psikolojik baskıdan kurtulmuş olacaksınız hem de rahat ve keyifli günler geçireceksiniz.

CEVAP VER