Salon Dekorasyon Önerileri

0
424

İster cesur ve modern isterse geleneksel ve rahat olsun, bu alanlar o kadar güzelki favori seçmek zor olacak.

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İlk olarak her zaman vakit geçireceğimiz yerde nasıl renklerin bize huzur vereceğine karar vermeliyiz.Buna karar verdikten sonra geriye kalan sizin sevdiğiniz renklerin olmasına dikkat etmeliyiz.Renklerin uyumu ise ikinci planda yer almalıdır.Nasıl renklerin beraber kullanılması sizi mutlu edecektır.Pembe ve siyah sevenler için beyazın uyumu gri ile yeşilin uyumu ve bu gibi uyumları çeşitli internet sitelerinde görebilirsiniz.Daha sonra dikkat etmemız gereken seçim ise sizin öncelikleriniz olmalıdır.Leke tutmayan kumaşlar olabilir veya evcil hayvan besleyenler için tırmalaması zor olan koltuk kılıfları sizi rahatlatacaktır.

Rengarenk Sevenler İçin

Göz alıcı renk tonları ile baştan aşağı renkli bir ortam yaratılan oda, huzur hissi veriyor. Dört bir kolonun renk yuvaları ile tasarlandığı yatak, basit bir ip ile asılan resimler, duvara çizilen papatyalar, bahar bahçelerini anımsatabilir. Sizi en çok sevdiğiniz renkler ile bulışturuğ canlılığınızı öne sürebilir. Salon dekorasyon önerilerinde size hangi renk uyum sağlarsa onları karıştırmayı unutmayın.

Tek Renk Sevenler İçin

Sadece tek renk boya ile odanızı daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Beyaz her zaman en ideal salon dekorasyon önerisi olarak kullanılmaktadır. Sizi en çok hangi renk huzur veriyorsa onu yapmayı unutmayın. Odanızı daha büyük, daha uzun ya da daha ferah göstermenin yolu, boyama tekniklerinden geçiyor. Bunu bılmeniz gerektiğini unutmamalı ve ona uygun hareket etmeliyiz.

İki Farklı Renk Uyumu

İki renklerin uyumunu sizlerde hemen hemen biliyor olmalısınız. Mesela siyah denilince akla hemen beyaz gelir gri ise pembe bunlar bize doğanın kanunudur. Renkleri birleştirmek sizin tercihinize kalmıştır. Odanızı daha büyük ve uzun gösterir. Sadelikten yana olmalısınız. Önceliğiniz her zaman renklerin uyumu olmalıdır.

Salon Dekorasyonu Aksesuarları

Aksesuarlar her zaman dekorasyonun en önemli malzemesi olmaktadır. Siz aksesuar alımını renklerin uyumuna göre düzenlemeli ve tercih etmelisiniz. Rahatlık anlayışınıza göre seçimler yapmalısınız. Önceliğiniz her zaman sizin görmekten hoşlanacağınız malzemelerden yana olmalıdır. Onları her zaman görecek olan sizlersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz