Rüya Gibi Bahçeye Sahip 10 Ev

0
66

Apartmandan sıkılan herkesin hayalini kurduğu bahçeli evler dekore edildiği zaman çok farklı bir havaya bürünebilmektedir. Bahçenin dekorasyonun yapılması sırasında bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Dekorasyonun altın kuralları uygulanması durumunda da inanılmaz sonuçlar almanız imkansız olmaktan çıkmaktadır. Rüya gibi bahçeye sahip 10 ev için gerekenler:

Bahçe Mobilyalarının Seçimi Rüya Gibi Bahçeye Sahip Olmak İçin Olmazsa Olmazdır

Bahçe mobilyası, bahçelerin atmosferini çok fazla etkileyen unsurların başında gelmektedir. Öncelikli olarak bahçe mobilyalarını seçerken dışarıda olması durumunu göz ardı etmemeniz gerekir. Yani bahçe mobilyası seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de kir tutmamasıdır. Kir tutarsa mobilyalarınızı sürekli olarak temizlemeniz gerekmektedir.

Bahçedeki Yemek Masası Seçimine Dikkat

Bahçedeki yemek masası seçiminde bazı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikli olarak yemek masasınkn suya dayanaklı olması gerekmektedir. Yağmur yağması gibi durumlarda masada leke kalmaması gerekir.

Havuz Yaptırarak Evinizi Modern Hale Getirin

Havuz yaptırmak, bahçeniz varsa o kadar da zor bir durum değildir. Sürekli tatil yapma olanağınızı güçlendirin hem de bir yandan bahçenizin daha modern ve havalı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Patika Yolu Yapın

Değilik modellerde, dışarıdan evinize doğru uzanan bir patika yolu yapabilirsiniz. Bunu kırık fayanslarla yapabileceğiniz gibi değişik taşlar ile döşeyerek de yapabilirsiniz.

Çit Yapın

Çit yapmak evinizi daha havalı ve korunaklı yapacaktır. Dileğinize göre çitleri rengarenk de boyayabilirsiniz.

Bahçe Kapısı Seçimine Dikkat

Bahçe kapısı yaptırırken hem hırsızlık gibi olayları engelleyecek hem de daha ihtişamlı olması için büyük yaptırmanız da fayda vardır.

Barbekü Köşesi Yaptırın

Barbekü köşesi yaptırarak sevdiklerinizle bahçede güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Şömine ile Akşamları Huzurlu Geçirin

Şömine yaptırarak akşam serinliğinde huzurlu bir şekilde ateşi izleyebilirsiniz. Şömine olması bahçenizi havalı gösterecektir.

Çim ile Döşeyin

Bahçenizin oturduğunuz kısmına çim yaptırarak daha cool bir görüntü elde edebilirsiniz.

Topraktan Yapılma Eşyaları Serpiştirin

Bahçede duran kırık bir testi bile bahçede ki atmosferi değiştirmenize yardımcı olacaktır. Modern bahçe görünümünü bu şekilde yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER