Renkli Mutfak Dolapları

0
76

Ev dekorasyonunda en önemli yaşam alanlarından biri de mutfaktır. Mutfak kadınların en çok zaman geçirdiği alanlardan olunca dekorasyonu da ayrı önem kazanıyor. Bazı kişiler sakin ve ferah dekore edilmiş mutfaklardan hoşlanırken bazıları renkli ve eğlenceli konseptlerin mutfaklarına da yansımasını tercih eder. Mutfakta en önemli görselliği yaratacak parçalar ise şüphesiz ki mutfak dolaplarıdır. Bu yazımızda mutfağınızı dekore ederken mutfak dolaplarınız ile ilgili ipuçlarına yer vereceğiz. Hadi başlayalım.

En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri

Mutfakların içeriğini ve renklerini belirleyen kişiler olabilir. Fakat en önemlisi bir mutfak dekore edilirken alanın boyutları olacaktır. Küçük bir mutfakta dozajı bilinmeyen renk fazlalığı karmaşık görünüm yaratabilir. Bunun yanında küçük mutfaklarda eğlenceli renklere yer vermek ferah detaylarla birleştiğinde keyifli bir ortam oluşturacaktır. Yine de en güzel dekorasyon ve sınırsız fikir uygulaması için geniş alanlar muazzam seçenekler sunar. En çok tercih edilen fonksiyonel mutfak dolaplarında ahşabın sıcaklığı mutfaklar için vazgeçilmezdir. Ahşap tonları ile mutfaklarınız eskimeyen ve keyifli bir imajda kalır.

İki Renkli Mutfak Dolapları

Bazı mutfaklarda sadeliğe hareket ilave etmek amacıyla mutfak mobilyalarında renk uyumu istenir. Örneğin krem ve beyaz tonlarıyla toprak tonları mükemmel uyum içerisinde olacaktır. Kapaklar ve dolaplarla renk geçişi olduğunda tonlama doğru ise alan genişliği bile yaratılabilir. Ergonomik mobilyaların ferah tonlar kullanılarak bazen birden fazla renkle hareketlendirilmesi mutfağı olduğundan kullanışlı gösterecektir.

Mutfak Dolabında En Kullanışlı Renk

Yıllardır mutfak dolaplarında da her alanda ve her mobilya modasında olduğu gibi trendler değişiyor. Bazı yıllar eskitilmiş ahşap tonlar, bazen renkler bazen beyazlar ön plana çıkıyor. Ama genel olarak eskilerin tabiriyle modası hiç geçmeyen bir şey var ki beyaz dolaplar… İster sim detayları ister lake seçenekleri ister mat görünümü olsun beyaz mutfak dolapları her zaman tercih edilenlerde ilk sıralarda yer alır. Mutfak dolaplarını seçerken kullanışlı renk diye bir şey yoktur. Bu aşamada önemli olan o rengin uygulandığı malzemedir. Lake bir mobilya tercihinizde renk beyaz bile olsa iz kalacak ve dalgalı duracaktır. Sık temizliğe ihtiyacı olacağından mat dolaplar her zaman daha avantajlıdır.

 

CEVAP VER