Rahatlatıcı Renklerin Ev Dekorasyonunda Kullanımı

0
42

Bir ortamı oluşturan her şeyin rengi vardır. Bu renkler uyum içerisinde olmazsa göz yorgunluğu oluşur. Bunu engellemek için sizi en rahatlatan renkleri ev dekorasyonunda kullanırsanız sakinlik ve huzur evinizden eksik olmayacaktır. İşte evde en çok rahatlatan renkler:

Mavi

Bildiğiniz gibi mavi denizin ve gökyüzünün rengi. İkisi de bizi rahatlatan şeyler. İnsanlar denize baktıkça ömrünün uzadıklarını bile söylerler. Böyle bir rengi evinizde kullanmak sizi nasıl etkiler peki? Mavinin her tonu ayrı güzeldir ancak ev dekorasyonuna en yakışanı açık mavi yani gökyüzü mavisidir. İnsanın içini açan baktıkça huzur veren renktir. Bu rengi dekorasyonunuzda kullanarak ferah ve sakin ev ortamı oluşturabilirsiniz. Hatta spor yapan insanlar için bu renk motive edici bile olabilir. İşte bu da rengin gücüdür.

Gri

Siyah ile beyazın birleşimiyle oluşan; arada kalmış bir renktir. Gri seven az olmasına rağmen kullanıldığında birçok insanın hoşuna gidebilecek bir renktir. Özellikle kışa çok yakışan bir renk olan gri; yağmurlu günlerde kahveyle uyumu tartışılmaz. Siz pencereden yağmuru izlerken sizi dinlendiren renk olur. Evde ofis ortamı olanlar griyi kullanarak hem ciddi hemde sakin bir ortam elde edebilirler.

Pembe

Her zaman kız rengi olarak tanımlanan pembe artık erkekler tarafından da kullanılan bir renk haline geldi. Hepimizin beğenisini kazanarak ev dekorasyonunda da sık kullandığımız bir renk oldu. Evde kullanırken pudra pembesini kullanmamız daha uygundur. Çünkü koyu pembe biran da ortamı prensese çevirebilir. Ama pudra pembesi gözü yormayan bir renktir. Kullandığınız odayı daha sıcak ve sempatik hale getirebilirsiniz. Çocuk ruhlu, neşeli insanların bu rengi kullanmasını öneriyoruz.

Kirli Beyaz

Herkes evinde renkli duvarlar görmek istemeyebilir. Ancak beyaz da çok sıradan gelebilir. Bunun için saf ve masum olan beyazımızı biraz kirletirsek çok daha hoş bir görüntüye ulaşabiliriz. Özellikle olgun yaştaki insanlar çok renkli şeyleri sevmezler. Onlara huzurdan çok karmaşa verir. Kirli beyaz kullanılırsa eğer ev hem şık hemde böyle düşünen kişilerin fark yaratabileceği bir hal alır.

Dekorasyonda kullanacağınız bu renklerin tonlarını iyi ayarlayarak harika bir ev oluşturabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER