Raf Modelleri ve Dekoratif Raflar

0
553

Artık evlerin küçülmesi ve depolama alanlarının azalması ile birlikte dolaplar, kitaplıklar ve raflar evlerde çok fazla yer almaya başladı. Dolapların ve kitapların daha çok depolama alanı olarak kullanılırken, rafların çoğu dekoratif amaçlı kullanılıyor. Değişik modelde birçok rafın kullanılması, raf modellerinin artmasına, aynı zamanda buradaki satışın artmasını da sağlamıştır. İktisatta da olduğu gibi talebin artması ile beraber, miktarında artması ile artık ikea, Koçtaş, tezken gibi markalarda da raf bulmak zorlaşıyor.

İkea, Koçtaş, tezken, bauhaus gibi yapı marketlerinde bulabileceğin raflar ve ya tamamen kendi hayal gücünüz ile tasarlayacağınız raflar evinize renk katabilir, şıklık oluşturabilir. Dekoratif raf Koçtaş evlerde en çok kullanılan raf modelleri arasında yer alıyor. Hem uygun fiyatı hem de şık tasarımlarıyla alıcıların gönlünü fethediyor. Aynı zamanda dekoratif kitaplık da satan bu mağazadan, rafınıza uygun bir kitaplık alarak evinizde raf-kitaplık kombini yapabilirsiniz.

Klasik raflar, karikatürize raflar ve tasarım raflar olmak üzere birçok çeşitte raf bulmak mümkün piyasa da. Klasik raflar daha çok iş yeri raf modelleri arasında yer alır. Çoğunlukla da iş yerlerinde ve ya eşyaların abartılı olduğu yerde ortamı biraz sadeleştirmek adına salonlarda ve odalarda kullanılabilir. Karikatürize raflar ise çoğunluk olarak çocukların, değişikliği seven insanların ya da hayvanları seven insanların evlerinde görmek fazlasıyla mümkün. Şu son dönemde flamingonun popüler olması ile birlikte flamingo şeklinde rafları her yerde görmek fazlası ile mümkün.

Flamingonun dışında kelebek, kedi, kalp şeklinde, ev şeklinde, nota şeklinde birçok raf çeşidi görmek mümkün. Genellikle sade odalarda tercih edilen bu raflar, renk seçenekleri ile birlikte sade odanızı çok farklı ve şık gösterebilir. Son olarak tasarım raflar, firmaların elinden çıkan, herkesin evinde olan değil de daha çok kişilerin hayal gücü ile oluşturulmuş raflardır. Batman, superman simgeleri gibi ve ya dünya şeklinde, ağaç gibi şekillerin farklı renklerde tasarlanması ile oluşur. İstediğiniz boyutta olan bu rafları isterseniz kitaplık şeklinde isterseniz de mobilyalara uyum sağlaması için kullanabilirsiniz. Kitaplardan da yapılan bu raflar, kullanmadığınız kalın ansiklopedileri kullanılır hale getirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz