Portmanto Vestiyer Ve Ayakkabılık Modelleri

0
568

Evlerimizin dışındaki ilk bölümümüzde bulunan vestiyer ve ayakkabalık bölümümüz göze hoş gelmesi
hem görenler hemde ev sahiplerinin yüreklerini mutlu etmektedir. Özellikle türk geleneğinde evimizin dışa açılan yerleri bölümlerinde
diğer kültürlerde bu kadar önemsenmeyen temiz ve dekoratif bir görünüme özen göstermekteyiz.

Günümüzde ise yeni modayla birlikte ayakkabalık ve vestiyerlerimizin artık evlerimizin içinde olduğunu görmekteyiz. Evimizin içine aldığımız
yeni eşyalarımızın elbette evimizin dekoratifliğini bozmamasına özen göstermekteyiz. Bu sebepten ötürü birçok renktte,boyutta,şekilde üretimine başlanmıştır.
Bir diğer dikkat etmemiz gereken konu ise bu tip mobilyalarımızın kullanılabilir ve fazla yer kaplamamasına özen göstermeliyiz.

Vestiyer ve Ayakkabalık Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Öncelikle küçük bir evimiz varsa modern düzende mobilyamız girişte bulunmaktadır. Bizimde evimizle uyumlu ve estetikliğini bozmadan renk, şekil seçimde dikkatli davranmalıyız.
Özellikle küçük dairelerimiz için renk olarak önerdiğimiz açık renk seçimi bize bu anlamda büyük yardım edecektir.
Bir diğer seçimi yapmamızda etkili olucak nedense böyle mobilyalarımızın aktif mobilya sınıfına girmesidir. Yani devamlı kullandığımız kullanışlı bir model seçimi yapmak bize konuda kolaylık sağlayacaktır.
Evimiz küçük olduğundan dolayı yapacağımız seçimin çok büyük bir alan kaplamamasınada dikkat etmeliyiz.

Gelelim büyük evlerimize gene yapmamız gerekler yukardakine benzer olup seçim yapma konusunda biraz daha abartılı davranabiliriz. Örneğin daha büyük ve iddalı modellere bu konuda yönelebiliriz. Renk seçimine gelecek olursak
renk seçimimiz evimizin boyasına, zemin rengine hatta o bölümde bulunan aydınlatmaya göre değişkenlik göstermeli, yani evimizin estetikliğini bozmadan bir seçim yapmalıyız.

Renk tercihi Aynalar ve Aydınlatma Fikirleri

– Seçim yaptığımız açık rengi daha dar mekanlar için ve büyük boy aynalı modellerde alanı daha büyük göstermek amacıyla kullanabiliriz.

– Özellikle ayna seçiminde büyük ayna kullanmak evimizin girişi için avantajlı ve kullanışlı bir durum haline getirecektir.

– Evlerimizin girişinde yapacağımız iyi aydınlatma sistemi bu bölüm için daha ferah bir ortam bizlere sunacaktır.

– Firmaların hazırlağı birçok estetik akıllı, esnek çözümler bulunmaktadır. Özellikle hazırlanan özel raf sistemleri ile daha fazla eşya koyabilme alanı yaratmaktadır.
Bizim seçimimizin bu yönde olması bizlere büyük avanjtaj sağlacaktır.

– Mobilyamızı kullanacağımız yerin ölçüleri, aydınlatma durumumuz, konumlandıracağımız yeri göz önünde bulundurarak pratik seçimler yapmalıyız.

– Mobilyamızı alacağımız firma ile de istişare halinde bulunarak daha kullanışlı özgün, estetik seçimler yapmamız konusunda bize yardımcı olacaklardır.

– Parçalı vestiyer tercihinde bulunmak isteyenlerimiz için de kendi konumumuza uygun bir mekan yaratabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz