Oturma Takımınız İçin Kırlentler

0
21

Oturma Takımınız İçin Kırlentler

Salonlarımızda ya da oturma odalarımızda bulunan koltuk ve kanepelerin üzerinde kullandığımız krlentler ; çoğunlukla alınan koltuk takımının kendi kumaşından üretilmiş sıradan kare ya da yuvarlak modellerinden oluşurdu yakın zamanlarda başlayan farklı ve renkli kırlent kullanımları hem oturma gurubumuzu neşelendirdi hemde otururken bize rahatlık sağlamaya başladı . Bu sebeptendirki sayıları ve modelleri arttı birçok mobilya ve dekorasyon firması sadece kırlent üretmeye başladı .

Kırlent modelleri köşe yastığı çeşitliliği içerisinde tercihimizi elbette oturma gurubumuzun modeline göre seçmeliyiz , köşe olarak dizayn edilmiş tek bir koltuğa sahipsek işimiz çok daha kolay olur son dönemin tercih edilen köşe oturma guruplarının tek renk bir modeline sahipsek yaz ayları ve kış ayları için ayrı kırlentler ,çok renkli kırlentleri rahatlıkla kullanabiliriz ; leke tutmaz kolay yıkanır kırlent yüzlerinin renkli ve baskılı modellerinin dışında patchwork çalışmasıyla yapılmış renkli şekilli kırlentler de kullanabiliriz hem sıradışı hemde nostaljik kırlentlerimiz olur koltuğumuza da ayrı bir hava verir .

Standart kırlent boyu tercih ederek özel içler alıp ( silikon elyaf dolgulu ) kırlent yüzlerimizi farklı model ve renklerde hatta yazlık kışlık ayrı kumaşlarla tedarik ederek sıkça değiştirebiliriz, kırlent kullanım rahatlığı için iç dolgu malzemesi önemlidir.

Koltuk yastıkları için kumaş  seçiminde kir tutmayan ve kolay yıkanan  özelliklere sahip olanları tercih etmeliyiz ; günlük kullanılan kırlentlerin kirlenmesi ve lekelenmesi kaçınılmazdır ; klasik modelde ya da avangard bir oturma gurubuna sahipsek nostaljik esintiler taşıyan etamin işli yada kaneviçe işli kırlentleri tercih edebiliriz ,elbette desenli bir koltuk takımına çok uyumlu olmayacaklardır daha çok zemin kumaşı düz ya da kendinden desenli olan klasik oturma odası koltuklarında işli olan modelleri tercih etmeliyiz . ; el beceriniz varsa kendiniz iişleyebilir ya da çok kalın olmayan pamuklu iplikten kırlent yüzü örebilirsiniz vintage ürünler bulunan mağazalardan tedarikte edebilirsiniz .

Koltuk yastıkları büyük modellerde daha sade renkler tercih etmeniz daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

oturma takımı kırlentlerinin en kullanışlı olanları genellikle kare modeller olsada yuvarlak ve şeker diye adlandırdığımız silindir kırlentler de kullanılmaktadır .

 

CEVAP VER