Oturma Odasını Yenileyeceklere Öneriler

0
80

Oturma odaları şüphesiz evde yaşayan herkesin yaşam alanıdır ve güzel dekore edilen oturma odaları mutlu bir ev hayatını da beraberinde getirmektedir. Oturma odasını yenilemek isteyenler için de birkaç tasarım fikri:

Uçuk Pastel Tonlardan Oluşan Oturma Odaları

Her daim pastel tonların alanda yarattığı şıklık değişmiyor. Pastel pembenin ağırlıkta olduğu ve uçuk mavilerle birleştiği bir oturma odası size hem konfor sunacaktır hem de zarif bir görünüm yaratacaktır. Ayrıca bu tarz oturma odalarını minimalist oturma grupları ile destekleyebilir ve geometrik aksesuarlara yer verebilirsiniz.

Son Yılların Popüler Tarzı Endüstriyel Oturma Odaları

Eğer eviniz bir çatı katı ya da eski fabrikadan bozma evlerdense bu tarz endüstriyel oturma odaları sizin için mükemmel fikir olacaktır. Bu tarzı oluştururken karakteristik unsurlar kullanmalı ve odayı sıcak tutan aksesuarlara yer vermelisiniz. Genellikle siyah, gri ve beyaz renklerden oluşan endüstriyel tarzda beton ya da çelik gibi kullanımları biraraya getirebilirsiniz. Bu tarz ürünler ve renkler birarada olduğunda soğuk bir görünüm oluşturabilirler. Bu nedenle bu soğuk görünümü kırmak için perde ya da kilim gibi aksesuarlar kullanmalı ve sıcak ortamı sağlamalısınız. Seçeceğiniz doğru ışık da mekanın atmosferini kesinlikle değiştirecektir.

Oturma Odanız Küçükse

Geniş bir oturma odasında her tarzı rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ancak küçük oturma odaları her tarza uymaz ve genellikle dekore edilirken tarz yerine ferahlatıcı unsurlar gözetilir. Bu nedenle küçük bir oturma odasına sahipseniz siz de geniş görünmesini sağlayacak pratik düzenlemeler yapmalısınız. Işık ve mobilya seçimi doğru yapıldığında en küçük oturma odaları bile ferah görünebilmektedir. Bu tarz oturma odalarında cesur renklerden kaçınmalı ve sert dokular yerine yumuşak formlar tercih etmelisiniz.

Country Tarz İle Oturma Odanızda Sıcak Bir Atmosfer

Eğer kırsal yani country tarzda dekorasyondan hoşlanıyorsanız oturma odaları için iyi bir alternatif olabilir. Dekorasyonun canlı olduğu ve ahşapların sıkça kullanıldığı bu tarz oturma odalarında mutlaka danteller ve damalı yastıklar da aksesuar olarak kullanılmalıdır. Yumuşak kumaşların ve renklerin hakim olduğu country tarz oturma odalarına girildiğinde içinizi sıcaklığın kaplayacağını unutmayın.

CEVAP VER