Oturma Odasında Duvar Dekorasyonu

0
93

Yenileyeceğiniz ya da dekore etmek istediğiniz oturma odanızda duvar dekorasyonu belki de en önemli detaylardandır. Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, en güzel oturma odaları pahalı dekore edilenler değil, uyum içinde olanlardır.

Duvarınızı dekore etmek isterken dikkate almanız gereken birkaç önemli detay vardır. Bu detaylardan biri odanızın ölçüleridir.

Oturma Odanız Küçük Mü Yoksa Büyük Mü?

Eğer oturma odanız küçük ise, yapmanız gereken duvar dekorasyonunuz ile ortamı daha ferah hale getirmektir. Bunun için açık renklerden oluşan duvar boyalarını tercih edebilirsiniz. Odanızı daha ferah göstermenin bir diğer yolu da duvar kâğıtlarıdır.

Renkli oturma odası dekorasyonu oluşturmak için cıvıl cıvıl duvar kâğıtları kullanabilir ve odanızı daha ferah gösterebilirsiniz. Duvar kağıtlarında son trendlerden biri olan 3D duvar kağıtları ile odanıza farklı bir ambiyans katabilirsiniz.

Odam yeterince büyük zaten diyorsanız da dilediğiniz modeldeki duvar kağıtları ile odanızın kendi tarzını oluşturabilirsiniz.

Eğer oturma odanız büyük ise, doğal taş modellerini de tercih edebilirsiniz. Sadece bir duvarınızı doğal taş yapıp diğer duvarları da ona uyumlu bir renk ile dekore edebilirsiniz. Böylelikle oturma odanızda modern detaylar ile ortamı daha da hareketlendirebilirsiniz.

TV Ünitesi Nasıl Olmalı?

Oturma odanızda kullandığınız TV üniteniz için herkesin kullandığından farklı olarak niş TV ünitelerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem kendi tarzınızı oluşturmuş olursunuz hem de standardın dışına çıkmış olursunuz. Duvar renginizin birkaç ton koyusunu tercih edeceğiniz nişiniz için dilediğiniz tasarımı yaptırabilirsiniz.

Tablolar Vazgeçilmezdir

Oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır sorusuna en baştan dönecek olursak, işe oda büyüklüğünüzü ve eşyalarınızı dikkate alarak tercih ettiğiniz duvar boyaları ile başlayabilirsiniz. Oturma odanızda çok fazla detay yoksa eğer, bu durumda duvarınızı zevkinizi yansıtan tablolar ile renklendirebilir ve canlandırabilirsiniz.

Son dönemlerin en çok tercih edilen tablolarından olan kanvas tablolar, tam da bu ihtiyacınıza yöneliktir.

Dilerseniz tablo olsun, dilerseniz niş olsun ya da duvar kağıdı… hiç fark etmez, sonuçta hepsi sizin tarzınızı, zevkinizi yansıtacağı için siz modaya uymayın, kendi modanızı kendiniz belirleyin.

CEVAP VER