Oturma Odası İçin Birbirinden Şık Avizeler

0
340

Oturma odası ailenin ortak alanıdır. Evimizin aydınlatması hem oturma odası için hem de diğer odalar için önemli bir konudur. Aydınlatma sayesinde odamızın şıklığı ortaya çıkmakla beraber ayrıca ışığın psikoloji etkisi nedeniyle ruhsal olarak da bizi olumlu etkilemektedir. Yeterli ve uygun bir aydınlatmanın olmadığı oturma odası ailemizin ortak noktası olmaktan çıkacaktır.

Aydınlatma için gerekli olan en önemli araç avizelerdir. Avizeler geçmişten beri kültürümüzde yer alan ve ışıl ışıl yapılan üretimi neticesinde genelde salonlarımızda dikkatimizi çeken bir parçadır. Farklı avize modelleri dememizin sebeplerinden birisi de kullanılacak mekanın farklılık arz etmesidir. Bir salon için kullanılacak avize ile oturma odası için kullanılacak avize genelde farklı olmaktadır. Alt başlığımız aracılığıyla avize çeşitlerini görelim.

Farklı Tasarım Avizeler

İnternet üzerinden kısa sürecek bir araştırma yaptığımız takdirde avize çeşitliliğin ne kadar fazla olduğunu görmekteyiz. Oturma odası için modern ve uygun birçok avize çeşidi bulunmaktadır. Üreticinin zevkine ve hayal gücüne göre çok farklı tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Halat olarak deyip geçtiğimiz materyal ile oturma odamız için üretilen bir avize görmek piyasada mümkün. Oturma odamıza bu avize farklı bir hava katarken ayrıca modern yapısı ile de uygun bir tercih olacaktır. Bu avizeler dışında sarkan bir avize bizim genellikle karşılaştığımız bir avize türüdür. Fakat modern avize modelleri dendiği zaman artık neredeyse tavana sıfır olacak şekilde üretilen avizeler bulunmaktadır.

Avizelerin desenleri ve aydınlatma sayısı kişilerin farklı tercihlerinden kaynaklı olarak farklılık arz etmektedir. Oturma odamızın genişliği ve mobilyalarımızın rengi baz alınarak uygun sayıda aydınlatmaya sahip olan avizeler tercih edilmeli. Oturma odamız ağır mobilya takımı olarak adlandırdığımız ürünlerden oluşuyorsa taşlı avize modelleri de kullanılabilir. Hep beraber uygun ışıklandırmanın faydalarını görelim.

Uygun Avize Uygun Işıklandırma Demek

Kaliteli avize modelleri için birçok kıstas mevcuttur. Üretildiği malzeme bunlardan birisi ayrıca bu kıstas ile beraber sahip olduğu aydınlatma sayısı. Aydınlatma sayısı oturma odamız için yeterli olmalı. Bunun sebebi loş ışığın ya da yetersiz ışıklandırmanın genel anlamıyla insanı yorması. Çok parlak bir ışıklandırmanın da kişiden kişiye değişen olumsuzlukları olabilir. Bu nedenle hem ışığımızın rengi hem de aydınlatma sayısı önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz