Oturma Odası İçin 9 Rustik Öneri

0
75

Evlerin nasıl dekore edildiğine bağlı olarak o evin de havası ona göre değişiklik göstermektedir. Eğer evinize minimalist bir görüntü vermek istiyorsanız ev eşyalarını da buna göre seçmeniz gerekmektedir Rustik tarzda bir oturma odası için de oranın ahşap, tuğla ve konforlu bir şekilde döşenmesi gerekmektedir. Rustik bir tarzda döşenen evler genel olarak davetkar ve sıcaktır. Barok tarzı evlerin tam tersi olarak da düşünülebilir. İşte Rustik bir oturma odası için 9 öneri:

Ahşap Eşyaları Ağırlıklı Olarak Kullanmaya Çalışın

Ahşap eşyalar evinizin en sık kullanılan odalarından birisi olan oturma odasına rustik bir hava katmak için bulunmaz hint kumaşıdır. Ahşap kullanmak oturma odasını kendiliğinden rustik bir havaya bürüyerek davetkar ve sıcak bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Ahşap Kullanamıyorsanız Ahşap Renklerine Yönelin

Ahşap, günümüzde popüler olması ile birlikte daha da pahalı bir ürün haline gelmeye başlamıştır. Bu yüzden siz de daha kolay bir çözüm üretmek istiyorsanız evde ahşap renginde eşyalar seçerek yine kolay bir şekilde rustik bir hava yakalayabilirsiniz.

Ahşap Görünümlü Eşyalar Kullanın

Ahşap görünümlü eşyalar da yine sizin rustik havayı yakalamanızda ve evinizi çok sıcak bir ortama büreme de yardımcı olacaktır.

Rustik Tarzda Bir Oturma Odası için Olmazsa Olmazsa Detay Tuğla

Tuğla döşenmiş bir duvar ve onun verdiği o doğal atmosfer evinizin rustik bir tarzda olmasını çok kolay bir hale getirecektir.

Tuğla İmkanı Yoksa Tuğla Görünümlü Duvar Kağıdı

Eğer evinizin odasını tuğla ile döşeme gibi bir imkanınız yoksa tuğla görünümünde bir duvar kağıdı seçerek odanın koltukların tam karşısında ki duvarı döşemeniz ayrı bir atmosfer katacaktır.

Şömine Kullanın

Şömine kullanmak evinizi gerçekten sıcak yapacaktır. Yaptırma imkanı yoksa elektrikli şömine kullanın.

Şömine Yanına Odunları Dizin

Şöminenin yanında en çok yakışacak şey, şüphesiz onu tamamlayan odunlarıdır. Şöminenin yanında koyduğunuz odunlar hem ısınmanıza yardımcı olur hem de görsel bir bütünlük sağlar.

Konfor Dışı Eşyalar ile Odayı Döşemeyin

Konfor rustik tarz için olmazsa olmazdır.

Eşyaları Rengarenk Döşemeyin

Rustik tarz da bir oturma odası istiyorsanız eşyaların renkleri mutlaka sade olmalıdır.

CEVAP VER