Oturma Odanızda Romantik Bir Hava Yakalayın

0
60

Yumuşak geçişlerle süslenen ve detaylarla güzelleştirilen odalar çoğu ev sahibinin hayali arasında yer almaktadır. Bu romantik havayı yakalayabilmek için pek çok ev dekorasyon fikirleri bulunmaktadır.

Bu fikirlerin arasında ev sahibi tarafından az bir uğraş ve ucuz bir maliyet ile yapılabilecek önemli detaylar da bulunmaktadır.

Yumuşak Yastıklarla Sıcak Bir Atmosfer Oluşturun

Oturma odasında romantik bir hava yaratabilmek için öncelikle rahat bir görünüm ve konfor sağlamak gerekmektedir. Bu sebeple oturma takımları için küçük desenli ve soft tonlardaki yumuşak yastıklar istenilen havayı verebilir.

Oturma odasında boş bir alan bulunuyorsa buraya da birkaç yumuşak minder atılarak hem bir dinlenme alanı yaratılabilir hem de samimi bir hava oluşturulabilir.

Çiçeklerle Odanızı Yumuşatın

Romantik bir görüntü için kullanılabilecek en temel ürünlerden biri de çiçektir. Büyük bir cam vazoya konulabilecek rengarenk çiçekler oturma odasının havasını tamamen değiştirecektir.

Ayrıca küçük şişelere yerleştirilen birkaç çiçek, televizyon ünitelerinde, kitaplıklarda veya cam kenarlarında da hoş bir görüntü sağlayabilmektedir.

Düz renk mobilya kullananlar, çiçek desenli kumaşlarla koltuklarının bir kısmını kaplatarak romantik ve şık bir görüntü oluşturabilirler. Ayrıca çiçek desenleri perdelerde de tercih edilebilir.

Ahşap Büyüsü

Özellikle de mutfak dekorasyonlari fikirleri arasında oldukça popülerleşen ahşap kullanımı, oturma odasında hem doğal hem de romantik bir hava oluşmasına katkıda bulunuyor.

Çerçevelerden masalara kadar kullanılabilen ahşap, farklı kişilere göre farklı şekilde yorumlanarak romantik bir hava yaratabilir. Duvarları boş olan kişiler için büyüklü küçüklü birçok çerçeveye konulabilecek ve manevi değeri olan fotoğraflar ahşap çerçevelere konularak duvarları süsleyebilir.

Klasik bir eve sahip olanlar ise oturma odasında sehpa veya masa tercihini doğal ahşap görünümlü ürünlerden yana kullanabilir. Ahşap olarak üretilen gazetelik, dolap, raf veya kitaplık gibi ürünlerde de kullanılarak odanıza romantik bir hava katabilir.

Duvar Rengi Seçimi

Bir odada dikkat çeken detaylardan en önemlisi duvar dengidir. Romantik bir hava için oturma odasının soft ve pastel tonlarda olması gerekmektedir.

Bunların içinde beyazın ve pembenin tonlarının dışında leylak rengi, açık mavi gibi renkler de uygun bir tercih olacaktır. Duvar rengine uyumlu bir halı ve zemin rengi tercihi de odadaki havayı yükseltecektir.

CEVAP VER